XXVIII Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego Gniew 2019

  • termin : 29 Czerwca 2019
  • miasto : Gniew
  • miejsce : Zamek w Gniewie
  • telefon : (58) 535 25 37 , (58) 535 21 62
  • www : http://www.zamek-gniew.pl
logo
A A

XXVIII KONNY TURNIEJ RYCERSKI KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO 


Zamek Gniew i jego Rycerze Gniewu ponownie staną w szranki turniejowe z najlepszymi Rycerzami z Anglii, Holandii, Norwegii i USA. Turniej Rycerski w Zamku Gniew zakwalifikowany został do szóstki najlepszych turniejów na świecie i uznany za  najważniejszy na  Starym Kontynencie. Patronuje mu organizacja WorldJoust Tournaments z San Diego, której surowe zasady przyjęli organizatorzy gniewskiego turnieju.


Najwyższe standardy jakości uzbrojenia i bezpieczeństwa koni oraz ludzi, wierny historycznym wzorom ceremoniał łączą się w niespotykane widowisko historyczne i sportowe. Główną konkurencją turnieju jest „gonitwa na ostre” (ang. Joust) polegająca na ataku kopią celem jej skruszenia bądź wysadzenia z siodła nadjeżdżającego wzdłuż bariery konnego przeciwnika, zakutego w pełną zbroję płytową. Ponadto zawodnicy uczestniczą w zespołowej gonitwie turniejowej „buhurt” walcząc w zbrojach maczugami turniejowymi, a także w gonitwach sprawnościowych  z użyciem kopii, miecza czy włóczni. Rycerzom towarzyszą liczne poczty, których członkowie zmagać się będą w pojedynkach pieszych z użyciem wszelkiej średniowiecznej broni. Doskonałym tłem do gonitw będzie nie tylko sylweta krzyżackiej warowni ale zacny obóz rycerski, dostępny dla „współczesnych”. Nie zabraknie tym razem sobotniego nocnego spektaklu „Turniej Złotej Róży”, cieszącego się zawsze wielkim zainteresowaniem Widzów. 


Turniej rozgrywany będzie na terenie Historycznego Parku Rozrywki zlokalizowanego na Turniej Rycerski im. Jana III Sobieskiego GNIEWprzedzamczu południowym, gdzie mieści się arena turniejowa, obóz rycerski, stajnie, warsztaty rzemiosł dawnych, zwierzyniec oraz najnowsza atrakcja Zamku – wieża oblężniczo, wspinaczkowo, zjazdowo, widokowa, czyli wspaniała możliwość aktywnego poznawania historii „od kuchni”.  Goście umęczeni przeżyciami turniejowymi znajdą wytchnienie w komfortowych pokojach Hotelu Rycerskiego i Pałacu Marysieńki, a solidne pożywienie w zamkowych restauracjach i karczmach. Miłośnicy zabytków zwiedzić mogą ekspozycje muzealne zgromadzone w Zamku Gniew i nawiedzić multimedialny spektakl „Wakacje z Duchami”. Kontemplowanie wspaniałej przyrody Doliny Dolnej Wisły oraz sylwety średniowiecznego Gniewu  zapewnią regularne rejsy zamkowymi gondolami.


XXVIII Turniej Rycerski Króla Jana III w Zamku Gniew - Najważniejszy Turniej Rycerski w Europie!
Zapraszamy!


PROGRAM
XXVIII  TURNIEJU RYCERSKIEGO KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO - wkrótce
Noclegi w Gniewie - są tutaj


Atrakcje turystyczne w Gniewie - są tutaj


Zdjęcia Żóltego Regimentu Piechoty - biorącego udział w rekonstrukcjach historycznych na Zamku Gniew - są tutaj