Jarmark Rzemiosła

  • termin : 23 Lipca 2020 - 26 Lipca 2020
  • godzina : 10.00 - 21.00 (niedziela - do 18.00)
  • miasto : Malbork
  • ulica : Starościńska 1
  • miejsce : Zamek Malbork
  • www : http://www.zamek.malbork.pl
logo
A A

W trosce o bezpieczeństwo publiczne w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję i odwołać tegoroczną imprezę Oblężenie Malborka.
Ale aby nie pozbawić Państwa całkowicie smaków naszej imprezy, myśląc o naszych gościach z kraju i zagranicy, chcielibyśmy zaprosić na Jarmark Rzemiosła, który co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem i coraz większą popularnością. Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej nawiązującej do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków i pokazów dawnego rzemiosła.

Międzymurze zachodnie zapełni się rzemieślnikami, którzy sprzedają niebanalne produkty wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawi wielu rękodzielników z całej Polski i z zagranicy. Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony  z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.
Sprzedawane przedmioty, w większości wykonywane są wyłącznie ręcznie po to, by wyroby były jak najbardziej zbliżone do przedmiotów używanych w minionych epokach.

Udział w jarmarku jest możliwy dla każdego rzemieślnika. Wystawcy organizują swoje stylizowane stoiska we własnym zakresie. Zapraszamy do zgłaszania swojego  udziału w wydarzeniu na adres: anna.stroje@wp.pl lub tel: 883 993773

Miasteczka rzemieślników należy szukać na międzymurzu zachodnim w terminie 23-26 lipca 2020. Zapraszamy codziennie w godz. 10.00 - 21.00. Niedziela w godz. 10.00 - 18.00.

Więcej o Zamku w Malborku - jest tutaj