Letni Jarmark Rękodzieła

  • termin : 19 Czerwca 2021 - 29 Sierpnia 2021
  • godzina : 11.00 - 18.00
  • miasto : Malbork
  • ulica : Starościńska 1
  • miejsce : Zamek Malbork
  • www : http://www.zamek.malbork.pl
logo
A A

W trosce o bezpieczeństwo publiczne w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję i odwołać tegoroczną imprezę Oblężenie Malborka.
Ale aby nie pozbawić Państwa całkowicie smaków naszej imprezy, myśląc o naszych gościach z kraju i zagranicy, chcielibyśmy zaprosić na Letni Jarmark Rękodzieła, który co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem i coraz większą popularnością. Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej nawiązującej do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków i pokazów dawnego rzemiosła.

Muzealny ogród zapełni się rzemieślnikami, którzy sprzedają niebanalne produkty wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawi wielu rękodzielników z całej Polski i z zagranicy. Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony  z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.
Sprzedawane przedmioty, w większości wykonywane są wyłącznie ręcznie po to, by wyroby były jak najbardziej zbliżone do przedmiotów używanych w minionych epokach.


Zapraszamy wszystkich rękodzielników z Malborka i okolic na Letni Jarmark Rękodzieła. Wystawcy będą mogli wystawić swoje przedmioty w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka w każdy wakacyjny weekend, z wyłączeniem 10-11 lipca 2021 roku.


Pierwszy jarmark odbędzie się 19-20 czerwca 2021 roku. Dla wystawców dostępny będzie ogród przy Muzeum Miasta Malborka.

Więcej o Zamku w Malborku - jest tutaj