Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019

  • termin : 12 Lipca 2019 - 13 Lipca 2019
  • miasto : Ustka
  • miejsce : Nadmorska Promenada
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.ustka.pl
logo
A A

Nadmorski kurort ma przyjemność zaprosić na drugą edycję nowej atrakcji - Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019. Znamy już termin tego spektakularnego wydarzenia, który ostatecznie ustalono na 12 - 13 lipca 2019. Piątek będzie dniem treningowym, natomiast w sobotę odbędą się główne prezentacje.


Efektowna impreza rozrasta się m.in za sprawą kolejnej atrakcji. W tym roku pojawią się pokazy akrobacji lotniczych. Zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze wykonają piloci z różnych krajów: Wielkiej Brytanii, Czech, Polski i Niemiec.


W niedzielę "wystąpią" balony na ogrzane powietrze. Widzowie Festiwalu będą mogli podziwiać te najbezpieczniejsze statki powietrzne w nietypowej roli - wykonawców muzycznych. Odegrany zostanie unikalny koncert symfoniczny na 5 paników gazowych grzewających wspomniane balony...


Gwiazdą muzyczną Columbus Festiwalu Wiatru 2019 będzie znany i lubiany Kamil Bednarek z zespołem. Więcej o tym artyście - jest tutaj


Columbus Festiwal Wiatru został objęty - w ramach obchodów 100 lecia Aeroklubu Polskiego - Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Współorganizatorami Festiwalu obok Urzędu Miasta Ustki oraz Powiatu Słupskiego jest DFestiwal Wiatru Ustka - fot. UM Ustkaolina Charlotty oraz toruńska Grupa Falco - czołowy, polski klub sportowy mikrolotów. Jego utytułowani członkowie wraz z zaprzyjaźnionymi paralotniarzami z całej Polski dostarczą publiczności wyjątkowych emocji. To m.in dzięki Falco, do Ustki zawitają najlepsi motoparalotniarze z całego świata. Pokazy akrobacji będą wykonywane w ciągu dnia oraz po zmroku - także z wykorzystaniem pirotechniki.
Spektakularne pokazy obejmą m.in przelot Powietrznej Armady, akrobacje i konkurencje sportowe. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział ponad 100 motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.


Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019


Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019


W edycji 2019 Festiwalu swoje umiejętności zaprezentują m.in.

akrobacyjna grupa motoparalotniowa   Fly Dragons Team - laureaci tegorocznych Cumulusów,
Artur Kielak - polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w znanej linii lotniczej Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborner Pyrotechnics”,
Pterodactyl Flight- czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z okresu I wojny światowej, który wykona inscenizację walki powietrznej,
skoczkowie spadochronowi.


Program Festiwalu Wiatru 2019 


Piątek, 12 lipca 2019 - dzień treningowy

• 15.00 - 20.00 Holi Festival - Święto kolorów w Ustce
• 17.00 - 21.00 próbne loty grup biorących udział w sobotnich pokazach


■ Sobota, 13 lipca 2019 - dzień pokazów

godz. 17:00 - 19:30 pokazy lotnicze, w programie min.:
• Artur Kielak - Polska
• "Pterodactyl flight" - Czechy
• grupa Akrobacyjna "Airborne Pyrotechnics" - Wielka Brytania
• grupa motoparalotniowa "Fly Dragons team" - Polska
• blok pokazów motoparalotni w wykonaniu Kadry Narodowej
• pokazy w wykonaniu śmigłowcowego mistrza świata Bartka Kończalskiego
• pokazy slalomowe w wykonaniu Mistrza świata Wojciecha Bógdała
• blok pokazów Aeroklubu Słupskiego
• pokazy  światowej czołówki skoków spadochronowych "SKY MAGIC S 3 WAT"
• przelot samolotu wojskowego CASA i śmigłowca MI 8
• zespól akrobacyjny ANTONOW 2 i 3 z samolotami AT 3

• 19.30 koncert zespołu Mitra
• 21.00 koncert Kamila Bednarka z zespołem
• 22.30 koncert orkiestry symfonicznej przy asyście balonów " Na Palniki"
• 23:00 nocne pokazy samolotowe i motoparalotniowe z pokazem pirotechnicznym


Pokazy z 13 lipca będzie można obejrzeć on-line.


W czasie imprezy, przy scenie,  w godz. 12.00 - 18.00  będzie można odwiedzić stoisko Makeup Camp Pierre Rene Professional a w nim:
- triki i tajniki makijażu
- personalizowany dobór kosmetyków
- bezpłatna stylizacja brwi!
Baw się z nami kolorowym/festiwalowym makijażemi!


UWAGA - pokazy lotnicze oraz ich harmonogram uzależnione są od warunków pogodowych. Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
ZAPOWIEDŹ VIDEO Columbus Festiwal Wiatru Ustka - jest tutaj


Ciekawostki motoparalotniarskie


Motoparalotnie latają z prędkością ok. 25 - 70 km/h,  najczęściej na wysokości - 150-200 m nad ziemią, do poziomu nawet ponad 5000 npm.Plaża nad morzem - loty motoparalotnią


Najwyższy pułap lotu motoparalotnią uzyskał Hiszpan Ramon Morillas Salmeron - 7589 m npm. Jest to oficjalnie ustanowiony i potwierdzony w 2009 roku rekord świata. UWAGA - czterokrotny mistrz świata będzie gwiazdą Columbus Festiwalu Wiatru 2018 w Ustce.

Najdłuższy jednorazowy lot bez lądowania miał miejsce w 2007 roku. Ramon Morillas Salmeron przeleciał wówczas z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie pokonując dystans 1105 km.


Najstarszym paralotniarzem na świecie i jednocześnie oficjalnym rekordzistą księgi Guinessa jest Pan Janusz Orłowski. Swój rekordowy skok i lot (w rodzinnej Brzeskiej Woli) odbył w 2017 roku mając ponad 91 lat.


GDYNIA AEROBALTIC AIRSHOW 2019 (16-18 sierpnia) - jest tutaj

 2 lata temu tej porze w Ustce odbył się w Ustce ostatni Festiwal Sztucznych Ogni. Poniżej prezentujemy garść przyjemnych wspomnień.Lech Fire Festiwal Ustka


PoFestiwal Sztucznych Ogni Ustka - fot. UM USTKAdczas tej niepowtarzalnej imprezy, jedynej tego typu w Polsce, najlepsi specjaliści z firm pirotechnicznych z kraju i zagranicy prezentowali profesjonalne spektakle światła i dźwięku. Kolorowe i wybuchowe pokazy sztucznych ogni każdego roku przyciągały do Ustki wielotysięczną publiczność. Takiego ładunku emocji i wrażeń trudno było doswiadczyć w innych miejscach w Polsce.        
      
Lech Fire Festiwal 2017Przyjazd na Lech Fire Festiwal był również doskonałą okazją do poznania wypoczynkowych walorów Ustki. Uzdrowisko ze względu na malownicze położenie, bogatą ofertę turystyczną, zróżnicowaną bazę noclegową, a także przyjazny klimat, od wielu l at cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.


Wspaniałe emocje nad morzem będą obecne nadal - tym razem za sprawą - Columbus Festiwalu Wiatru Ustka 2019 - na który gorąco zapraszamy!


Hotel Grand Lubicz ***** Ustka
Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka