Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2020 - odwołany!

  • termin : 11 Lipca 2020
  • miasto : Ustka
  • miejsce : Nadmorska Promenada
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.ustka.pl
logo
A A

UWAGA - ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 roku - trzecia edycja Columbus Festiwal Wiatru Ustka - została przeniesiona na 2021 rok. Termin tego spektakularnego wydarzenia, ustalono na 24 lipca 2021.


Muzyczną gwiazdą tej edycji Festiwalu będzie zespół Łąki Łan. Zgromadzoną w Ustce publiczność rozgrzeje swoim występem zespół Etna Kontrabande.


Podobnie jak w poprzednim roku usłyszymy koncert specjallnej orkiestry symfonicznej grającej "palnikami" z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze.


Współorganizatorami Festiwalu obok Urzędu Miasta Ustki oraz Powiatu Słupskiego jest DFestiwal Wiatru Ustka - fot. UM Ustkaolina Charlotty oraz toruńska Grupa Falco - czołowy, polski klub sportowy mikrolotów. Jego utytułowani członkowie wraz z zaprzyjaźnionymi paralotniarzami z całej Polski dostarczą publiczności wyjątkowych emocji. To m.in dzięki Falco, do Ustki zawitają najlepsi motoparalotniarze z całego świata. Pokazy akrobacji będą wykonywane w ciągu dnia oraz po zmroku - także z wykorzystaniem pirotechniki.
Spektakularne pokazy obejmą m.in przelot Powietrznej Armady, akrobacje i konkurencje sportowe. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział ponad 100 motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.


Columbus Festiwal Wiatru Ustka - za rok


Podczas Festiwalu swoje umiejętności zaprezentują m.in.

akrobacyjna grupa motoparalotniowa   Fly Dragons Team - laureaci zeszłorocznych Cumulusów,
Artur Kielak - polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w znanej linii lotniczej Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
lotnicza angielska grupa akrobacyjna „Airborner Pyrotechnics”,
Pterodactyl Flight- czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z okresu I wojny światowej, który wykona inscenizację walki powietrznej,
najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic S3 WAT
piloci samolotów ultralekkich Virus,
piloci motolotni i wiatrakowców,
śmigłowce „Zonda”
operatorzy balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca
motoparalotniowa kadra narodowa.


Program Festiwalu Wiatru wkrótce


W czasie imprezy, przy scenie, będzie można odwiedzić stoisko Makeup Camp Pierre Rene Professional a w nim:
- triki i tajniki makijażu
- personalizowany dobór kosmetyków
- bezpłatna stylizacja brwi!
Baw się z nami kolorowym/festiwalowym makijażemi!


UWAGA - pokazy lotnicze oraz ich harmonogram uzależnione są od warunków pogodowych. Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
ZAPOWIEDŹ VIDEO Columbus Festiwal Wiatru Ustka - jest tutaj


Ciekawostki motoparalotniarskie


Motoparalotnie latają z prędkością ok. 25 - 70 km/h,  najczęściej na wysokości - 150-200 m nad ziemią, do poziomu nawet ponad 5000 npm.Plaża nad morzem - loty motoparalotnią


Najwyższy pułap lotu motoparalotnią uzyskał Hiszpan Ramon Morillas Salmeron - 7589 m npm. Jest to oficjalnie ustanowiony i potwierdzony w 2009 roku rekord świata. UWAGA - czterokrotny mistrz świata będzie gwiazdą Columbus Festiwalu Wiatru 2018 w Ustce.

Najdłuższy jednorazowy lot bez lądowania miał miejsce w 2007 roku. Ramon Morillas Salmeron przeleciał wówczas z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie pokonując dystans 1105 km.


Najstarszym paralotniarzem na świecie i jednocześnie oficjalnym rekordzistą księgi Guinessa jest Pan Janusz Orłowski. Swój rekordowy skok i lot (w rodzinnej Brzeskiej Woli) odbył w 2017 roku mając ponad 91 lat.

 3 lata temu tej porze w Ustce odbył się w Ustce ostatni Festiwal Sztucznych Ogni. Poniżej prezentujemy garść przyjemnych wspomnień.Lech Fire Festiwal Ustka


PoFestiwal Sztucznych Ogni Ustka - fot. UM USTKAdczas tej niepowtarzalnej imprezy, jedynej tego typu w Polsce, najlepsi specjaliści z firm pirotechnicznych z kraju i zagranicy prezentowali profesjonalne spektakle światła i dźwięku. Kolorowe i wybuchowe pokazy sztucznych ogni każdego roku przyciągały do Ustki wielotysięczną publiczność. Takiego ładunku emocji i wrażeń trudno było doswiadczyć w innych miejscach w Polsce.        
      
Lech Fire Festiwal 2017Przyjazd na Lech Fire Festiwal był również doskonałą okazją do poznania wypoczynkowych walorów Ustki. Uzdrowisko ze względu na malownicze położenie, bogatą ofertę turystyczną, zróżnicowaną bazę noclegową, a także przyjazny klimat, od wielu l at cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.


Wspaniałe emocje nad morzem będą obecne nadal - tym razem za sprawą - Columbus Festiwalu Wiatru Ustka 2019 - na który gorąco zapraszamy!


Hotel Grand Lubicz ***** Ustka
Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka