Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2021

logo
A A

Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja


to impreza kulturalna gromadząca uczestników z kraju i zagranicy. Połączenie folkloru z interesującą, nadal mało znaną kulturą łowiecką jest wspaniałą lekcją edukacyjną i wielką promocją działalności kół i rad łowieckich oraz muzyki myśliwskiej.

W ramach festiwalu odbywają się przeglądy sygnałów myśliwskich, wystawy kolekcjonerskie myśliwych i prezentacje zwyczajów łowieckich.


W programie imprezy są występy zespołów folklorystycznych z Kaszub, Polski, jak też z różnych zakątków Europy, przegląd pieśni myśliwskiej, a także koncerty reprezentacyjnych zespołów muzyki myśliwskiej. W ramach festiwalu odbywają się również parady pocztów sztandarowych, grup myśliwskich i zespołów ulicami Ostrzyc i Sierakowic. Wydarzeniu temu towarzyszy też kiermasz twórców ludowych i sztuki myśliwskiej.


Uczestnicy imprezy mogą posilić się w punktach małej gastronomii i obejrzeć wystawy trofeów myśliwskich kół łowieckich. Jednym z celów tego spotkania jest promocja folkloru
różnych krajów, ale też muzyki myśliwskiej i kultury łowieckiej.


Festiwal Kultury Łowieckiej „KNIEJA” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gości zagranicznych, mieszkańców  i braci myśliwskiej.


Impreza ta odbywa się również na terenie Ostrzyc.


PROGRAM - wkrótce