Globaltica 2023

  • termin : 20 Lipca 2023 - 22 Lipca 2023
  • miasto : Gdynia
  • ulica : al. Zwycięstwa 291
  • miejsce : Park Kolibki
  • www : http://www.globaltica.pl
logo
A A

Globaltica GdyniaGLOBALTICA World Cultures Festival odbędzie się w tym roku już po raz osiemnasty.


Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze.


Festiwal nieprzerwanie rozwija się na wszystkich płaszczyznach. Globaltica to od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale także liczne imprezy towarzyszące – wystawy, warsztaty, spotkania filmowe i literackie czy dyskusje poruszające społeczne i polityczne wątki.


Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Atrakcje dla dzieci i dorosłych GdyniaTę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – w zabytkowym Parku Kolibki, zielonej enklawie w środku Trójmiasta przez trzy letnie dni można piknikować, słuchać starannie dobranych dźwięków i uczestniczyć w szeregu imprez. Na scenie głównej i kameralnej usłyszymy koncerty, na łące na terenie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne i spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i aktywności dla dzieci.


XVIII Edycja Festiwalu Kultur Świata odbędzie się w dniach 20 - 22 lipca 2023 roku w Gdyni.


PROGRAM GLOBALTICA 2023 - wkrótce


Szczegóły programu: www.globaltica.pl