Globaltica World Cultures Festival 2020 - odwołany!!

  • termin : 22 Lipca 2020 - 26 Lipca 2020
  • miasto : Gdynia
  • ulica : al. Zwycięstwa 291
  • miejsce : Park Kolibki
  • www : http://www.globaltica.pl
logo
A A

Globaltica GdyniaUWAGA! Wydarzenie odwołane z powodu epidemii COVID-19. Następna edycja za rok.


22 - 26 lipca 2020 to dni, kiedy w Gdyni zapanuje kultura z czterech stron świata.
GLOBALTICA World Cultures Festival odbędzie się w tym roku już po raz szesnasty.


Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze.


Festiwal nieprzerwanie rozwija się na wszystkich płaszczyznach. Globaltica to od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale kilka tygodni imprez towarzyszących – wystaw, warsztatów, spotkań filmowych i literackich czy dyskusji poruszających społeczne i polityczne wątki.


Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Tę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – w zabytkowym Parku Kolibki, zielonej enklawie w środku Trójmiasta przez trzy letnie dni można piknikować, słuchać starannie dobranych dźwięków i uczestniczyć w szeregu imprez. Na scenie głównej i kameralnej usłyszymy koncerty, na łące na terenie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne i spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i aktywności dla dzieci.


XVI Edycja Festiwalu Kultur Świata odbędzie się w dniach 22 - 26 lipca 2020 roku w Gdyni.


PROGRAM GLOBALTICA 2020 - wkrótce