Ladies' Jazz Festival - Gdynia 2022

  • termin : 25 Lipca 2022 - 31 Lipca 2022
  • miasto : Gdynia
  • ulica : pl. Grunwaldzki 1
  • miejsce : Teatr Muzyczny
  • bilety : 80 - 160 zł
  • www : http://www.ladiesjazzfestival.pl
logo
A A

Od 2005 roku w Gdyni odbywa się jedyny w Europie festiwal dam jazzu: w mieście, które powstawało jako okno na świat dla odradzającej się Polski w tym samym niemal czasie, co rodził się jazz. I jazz i Gdynia musieli się spotkać! Ladies' Jazz Festival dumnie i szczerze składa hołd kobietom kompozytorkom, wykonawczyniom, wspaniałym głosom i cudownym Atrakcje dla dzieci i dorosłych Gdyniainstrumentalistkom. Ladies' Jazz Festival udowadnia wszystkim niedowiarkom, że bez żeńskiego akcentu muzyka byłaby niemiłosiernie uboga, mniej ciekawa, gorsza…

Wybitne postacie, wspaniałe produkcje, niezapomniane wydarzenia przede wszystkim muzyczne, wyjątkowe artystki - oryginalne, ciekawe, niepowtarzalne święto muzyki jazzowej, swingu, latino, inteligentnego popu w Teatrze Muzycznym w Gdyni!


Jedną z gwiazd obecnych na edycji 2022 roku - będzie Tanita Tikaram. Jej koncert - przenoszony już dwukrotnie - planowany jest na dzień 31. lipca 2022.


PROGRAM FESTIWALU 2022:


Osiemnasta edycja Ladies' Jazz Festival odbędzie się w dniach 25-31 lipca. Wspaniałe, wyselekcjonowane gwiazdy, specjalne wydarzenia, wyjątkowe projekty, a przede wszystkim niezwykła atmosfera na przekór pandemiom, inflacjom, wbrew wojnie - chwile wytchnienia, ciepła, szczęścia i przyjaźni, które mają wzmocnić nas w coraz okrutniejszej rzeczywistości.


25.07.22 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie festiwal rozpocznie przemiłą, urocza, niezwykle utalentowana artystka z Barcelony, Andrea Motis. Będzie to zupełnie inny materiał niż ten zaprezentowany tuż po Siesta Festival w zeszłym roku. To nowe utwory, nowy zespół, najnowsza, nieznana jeszcze nie tylko w Polsce płyta Artystki.


W dniach 27-28.07.22 w Konsulacie Kultury w Gdyni kolejne zmagania o Grand Prix Ladies' Jazz Festival. Każdego dnia wystąpią dwie finalistki walczące o laur festiwalowy. Nazwiska finalistek zostaną podane do publicznej wiadomości zaraz po ich wyborze przez jury konkursu.


29.07.22 w Teatrze Muzycznym w Gdyni o 17:00 Aga Zaryan po 14 latach ponownie odwiedzi Ladies' Jazz Festival. W tym czasie przecież wszystko wokół nas się zmieniło. Pierwsza/pierwszy w historii Polski Artystka/Artysta nagrywająca dla Blue Note znowu w stolicy dam jazzu - frajda i ogromna ciekawość.


29.07.22 również w Teatrze Muzycznym, o 20:00 Grażyna Łobaszewska urodzinowo! Utwory wielkie, wspaniałe i jeszcze większe, te młodzieńcze, starsze i najnowsze. Benefis Artystki z udziałem Katarzyny Nosowskiej, Jorgosa Skoliasa i Staszka Soyki.


30.07.22 ponownie dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O 17:00 Dorota Miśkiewicz z tatą, Henrykiem Miśkiewiczem - tak, występowali razem wielokrotnie, ale dopiero teraz nagrali własny, wspólny materiał, dojrzeli do tego, przemyśleli i mamy "Naszą miłość" i będziemy nią zarażać wszystkich, którzy odwiedzą wtedy sale koncertowe Teatru Muzycznego.


O 20:00 zaś jedna z największych gwiazd sceny norweskiej i bywalczyni sal koncertowych na całym świecie, Rebekka Bakken - nareszcie na Ladies' Jazz Festival.


31.07.22, na zakończenie XVIII Ladies' Jazz Festival w Gdyni długo oczekiwana Tanita Tikaram ze swymi największymi przebojami.


BILETY: www.ebilet.pl


                 Zapraszamy na Ladies' Jazz Festival 2022 :)


Noclegi w Gdyni - są tutaj


Atrakcje turystyczne Gdyni - są tutaj