Baltic Sail Gdańsk 2019 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców

logo
A A

Żaglowce, rejsy, regaty, szanty… XXIII edycja Baltic Sail Gdańsk 2019 odbędzie się w dniach 5 - 8 lipca 2019 r.


Zlot Baltic Sail


Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez Baltic Sail Gdańsknajwiększe miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu  Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście.


Baltic Sail Gdańsk


Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani Zlot żaglowców Gdańsk Trójmiasto 2019jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. W tym roku zlot odbędzie się po raz dwudziesty trzeci, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Baltic Sail Gdańsk jest laureatem plebiscytu na Gdański Produkt Turystyczny – z nagrodą publiczności.


Impreza Baltic Sail to także okazja do zobaczenia Gdańska od strony wody - z pokładu wybranych żaglowców. Dla przykładu, w 2016 roku z możliwości rejsów po Zatoce Gdańskiej skorzystało ponad 2 tysiące osób. Marynarze udostępniali także tradycyjnie zwiedzającym niektóre jednostki zacumowane u nabrzeży kanału Motławy.

Fanom białych żagli wiele emocji dostarczają organizowane w czasie zlotu żaglowców okolicznościowe regaty. Ogromną popularnością cieszą się również widowisDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastokowe inscenizacje historyczne z udziałem zabytkowych jednostek obsadzonych przez rekonstruktorów.


Rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej są przygotowywane z myślą i o żeglarzach, i o tych którzy dopiero marzą o morskiej przygodzie. Każdy rejs trwa około 3 godzin i rozpoczyna się na nabrzeżu przy Targu Rybnym położonym w malowniczej części Gdańska. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można niezwykle ciekawe życie portowe wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek wypłyną Państwo na wody Zatoki Gdańskiej.    


Tymczasem za organizatorami możemy zapowiedzieć obecność pierwszych żaglowców na Baltic Sail 2019 w Gdańsku. Są to piękne jednostki: 


★ rosyjski s/y Yunyi Baltiets - dł. 50 m
★ niemiecki s/y Greif - dł. 41 m
Baltic Sail - zlot żaglowców
★ szwedzki s/y Baltic Beauty - dł. 40 m
★ litewski SV Brabander - dł. 23,3 m
★ rosyjski s/y Lukull - dł. 17,5 m
★ polski s/y Baltic Star - 15,9 m


  Zapraszamy do Gdańska!


 


  Program Międzynarodowego Zlotu Żaglowców - Baltic Sail Gdańsk 2019 - wkrótce


W ramach imprezy powstały specjalne strefy ułatwiające wybranie najlepszej dla siebie atrakcji:Szanty w Oknie - mała scena - fot. Baltic Sail Gdańsk

I - Strefa Edukacyjna (kryta, ze stoiskami i animacjami)
II -  Strefa Żaglowców (m.in rejsy wybranymi jednostkami)
III - Strefa Muzyczna (ze scenami muzycznymi)
IV - Strefa Relaksu (Baltic Plaża)
V - Strefa Gastronomiczna
VI - Strefa Regat Nord Cup


Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj
Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj
Atrakcje dla dzieci w regionie - są tutaj

Zapraszamy na Baltic Sail 2019 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców w Gdańsku!


Noclegi w Gdańsku - są tutaj
Mapa Długiego Pobrzeża - jest tutaj