Baltic Sail Gdańsk 2021 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców

  • termin : 13 Sierpnia 2021 - 16 Sierpnia 2021
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Długie Pobrzeże
  • www : http://www.balticsail.pl
logo
A A

Żaglowce, rejsy, regaty, szanty… XXV edycja Baltic Sail Gdańsk 2021 odbędzie się w dniach 13 - 16 sierpnia 2021 roku. Wydarzenie zwieńczy Baltic Sail Gdańsktradycyjnie Parada Żaglowców.


Zlot Baltic Sail


Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu  Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście.


Baltic Sail Gdańsk


Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniemZlot żaglowców Gdańsk Trójmiasto 2021 do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. W tym roku zlot odbędzie się po raz dwudziesty czwarty, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie oraz szantowe koncerty. Baltic Sail Gdańsk jest laureatem plebiscytu na Gdański Produkt Turystyczny – z nagrodą publiczności.


Impreza Baltic Sail to także okazja do zobaczenia Gdańska od strony wody - z pokładu wybranych żaglowców. Z możliwości rejsów po Zatoce Gdańskiej korzysta co roku kilka tysięcy osób. Każdy rejs trwa około 3 godzin i rozpoczyna się na nabrzeżu przy Targu Rybnym położonym w malowniczej części Gdańska. W trakcie pierwszej części rejsuDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto obserwować można niezwykle ciekawe życie portowe wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek wypłyną Państwo na wody Zatoki Gdańskiej.

Fanom białych żagli wiele emocji dostarczają organizowane w czasie zlotu żaglowców okolicznościowe regaty. Ogromną popularnością cieszą się również widowiskowe inscenizacje historyczne z udziałem zabytkowych jednostek obsadzonych przez rekonstruktorów.


Program Międzynarodowego Zlotu Żaglowców - Baltic Sail Gdańsk 2021 - wkrótce


REJSY TRADYCJNYMI JEDNOSTAKAMI

Największą atrakcją Baltic Sail są rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Każdy rejs na tradycyjnej jednostce trwa około 3 godziny i rozpoczyna się przy Rybackim Pobrzeżu. W trBaltic Sail - zlot żaglowcówakcie pierwszej części rejsu obserwować można port wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek żaglowce wypłyną na Zatokę Gdańską i w miarę możliwości rozpoczną płynięcie na żaglach. Aktualne rejsy i wolne miejsca oraz zakup biletów można zrealizować na stronie internetowej balticsail.pl


PARADA ŻAGLOWCÓW W NIEDZIELĘ NA ZATOCE GDAŃSKIEJ

Kulminacyjnym momentem każdego zlotu Baltic Sail jest niedzielna parada wszystkich żaglowców, jachtów żaglowych i motorowych. Tradycyjnie od 24 lat odbywała się na wodach Motławy i gromadziła widzów na nabrzeżach od ul. Wartkiej aż po Żurawia.


TAWERNA ŻEGLARSKA Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Dla miłośników szant mamy dobrą wiadomość. Tak jak w ubiegłych latach będSzanty w Oknie - mała scena - fot. Baltic Sail Gdańskzie można poczuć morskiego, muzycznego ducha.


 Zapraszamy do Gdańska!


Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj
Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj
Atrakcje dla dzieci w regionie - są tutaj
Zapraszamy na Baltic Sail 20201 - Międzynarodowy Zlot Żaglowców w Gdańsku!


Noclegi w Gdańsku - są tutaj
Mapa Długiego Pobrzeża - jest tutaj