FETA 23. Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych 2019

  • termin : 11 Lipca 2019 - 14 Lipca 2019
  • miasto : Gdańsk
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.feta.pl
logo
A A

23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbędzie się w dniach 11 - 14 lipca 2019 na terenie Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta.

FETA jest jednym z największych i najbardziej znaczących plenerowych festiwali teatralnych w Feta Gdańsk 2019Polsce i tej części Europy. Umożliwia mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Prezentuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, komentującą współczesną rzeczywistość.


Warto wspomnieć, że FETA otrzymała prestiżowe wyróżnienie międzynarodowej platformy kulturalnej „Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) - EFFE Label 2017-2018.

Letnia oferta kulturalna Trójmiasta jest bogata w wydFETA Gdańsk Festiwal Teatrów Ulicznycharzenia komercyjne, natomiast Festiwal FETA jest wydarzeniem prezentującym wysokiej jakości europejskie produkcje teatralne, łączy w sobie wysokie walory artystyczne z przystępną formą przyciągającą ogromne ilości widzów. Atrakcyjna formuła i darmowy dostęp do spektakli powodują, że widzem może być i jest każdy, niezależnie od poziomu wykształcenia, zamożności, czy świadomości kultury.

Organizator: Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury


Program 23. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych FETA 2019:


Dzień I
CZWARTEK - 11.07.2019 
                                                
21.30 Inauguracja Festiwalu. Wernisaż wystawy FOTO FETA
ul. Jałmużnicza

22.00 Teatr AKT "Sen Kustosza"
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza

Dzień II
PIĄTEK - 12.07.2019
 
16.00 Premiera: Teatr Plama GAK "To tu, to tam"
Polska, Gdańsk / 30 min / ul. Łąkowa 39/44, przed siedzibą LPP

16.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk

17.00 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 35 min / start ul. Śluza 3 - parada

18.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min / Plac Wałowy

18.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk
 
19.00 Teatr Pantomimy MIMO "Dom z moich snów"
Polska, Warszawa / 45 min / boisko, Reduta Wilk - A4

20.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min / Plac Wałowy

20.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Reduta Wilk

20.00 Marcin "Ex" Styczyński "Plucie ogniem - Fire Breathing Show"
Polska / 40 min / boisko, ul. Dolna Brama

21.00 Mr Pejo's Wandering Dolls "Bestiary"
Rosja / 45 min / plac przy Bastionie Św. Gertrudy

21.00 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 60 min / Reduta Wilk

22.00 Teatr AKT "Poza czasem"
Polska, Warszawa / 60 min / boisko, ul. Jałmużnicza
 
--
16.00 - 21.00 Vincent de Rooij & Daan Mathot "OFF"
Holandia / 15 min /  Plac Wałowy
wstęp: 5 zł *
 
Dzień III
SOBOTA - 13.07.2019

15.00 Teatr Barnaby "Tymek"
Polska, Gdańsk / 45 min /  ogród Domu Chodowieckiego i Grassa
 
15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary
 
16.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min / Park Św. Barbary
 
16.00 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ - parada
 
17.00 Teatr Pantomimy MIMO "Dom z moich snów"
Polska, Warszawa / 45 min / okolice Domu Chodowieckiego i Grassa
 
17.00 Marcin "Ex" Styczyński "Plucie ogniem - Fire Breathing Show"
Polska / 40 min / Targ Węglowy
 
17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary
 
18.00 Premiera: Valerian Collot "Moje Miejsce, Nasze Miejsce"
Polska, Gdańsk / 40 min / Park Św. Barbary
 
18.00 Teatr HOM "Ukryte"
Polska, Tychy / 45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim)
 
18.30 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ - parada
 
18.30 Teatr Barnaby "Tymek"
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa
 
19.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min / Park Św. Barbary
 
19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary
 
19.00 Marcin "Ex" Styczyński "Plucie ogniem - Fire Breathing Show"
Polska / 40 min / Targ Węglowy
 
20.00 Jashgawronsky Brothers "PopBins"
Włochy / 70 min / Targ Węglowy
 
21.00 Teatr Formy "Oblicza Salvadora Dali"
Polska, Wrocław / 60 min / boisko, ul. Krosienka, Osiek
 
21.30 InZhest "Golden Age"
Białoruś / 50 min / Park Św. Barbary
 
22.00 Cie Bivouac "A corps perdus"
Francja / 60 min / plac przy ul. Rycerskiej
 
23.30 Voala "Voala Station"
Hiszpania / 45 min / Stocznia Cesarska, plac pod Żurawiem M3

--
14.00 - 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre "MICRO-SHAKESPEARE"
instalacja interaktywna w języku angielskim
Hiszpania, Katalonia / Wielka Brytania / Park Św. Barbary
wstęp: 5 zł *

15.00 - 21.30 Vincent de Rooij & Daan Mathot "OFF"
Holandia / 15 min / Park Św. Barbary
wstęp: 5 zł *
 
Dzień IV
NIEDZIELA - 14.07.2019

15.00 Premiera: Teatr Barnaby "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa"
Polska, Gdańsk / 45 min / ogród Domu Chodowieckiego i Grassa

15.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary

16.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min - Park Św. Barbary

16.00 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 45 min - ul. Długa i Długi Targ - parada

16.15 Marcin "Ex" Styczyński "Plucie ogniem - Fire Breathing Show"
Polska / 40 min / Targ Węglowy

17.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min / Park Św. Barbary

17.30 Teatr Barnaby "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa" 
Polska, Gdańsk / 45 min - ogród Domu Chodowieckiego i Grassa

18.00 Teatr HOM "Ukryte"
Polska, Tychy /45 min / ul. Ołowianka (plac przy Narodowym Muzeum Morskim)

18.00 Always Drinking Marching Band "The Street is Ours"
Hiszpania - Katalonia / 45 min / ul. Długa i Długi Targ - parada

18.00 Dansk Rakkerpak "Life is Good"
Dania / 45 min / Park Św. Barbary

18.00 Marcin "Ex" Styczyński "Plucie ogniem - Fire Breathing Show"
Polska / 40 min - Targ Węglowy

18.30 Teatr Pantomimy MIMO "Dom z moich snów"
Polska, Warszawa / 45 min / okolica Domu Chodowieckiego i Grassa

19.00 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp "Springtime"
Holandia / 25 min - Park Św. Barbary

19.00 Jashgawronsky Brothers "PopBins"
Włochy / 70 min / Targ Węglowy

20.30 InZhest "Trash Poem"
Białoruś / 80 min / Targ Węglowy

22.30 Duchamp Pilot + Voala "Muaré Experience"
Hiszpania / 60 min - Plac Zebrań Ludowych
wstęp: 5 zł *
Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto
--


14.00 - 20.00 Toti Toronell / Laitrum Teatre "MICRO-SHAKESPEARE"
instalacja interaktywna w języku angielskim


 


Hiszpania, Katalonia / Wielka Brytania / Park Św. Barbary
wstęp: 5 zł *
 
15.00 - 20.00 Vincent de Rooij & Daan Mathot "OFF"
Holandia / 15 min /  Park Św. Barbary
wstęp: 5 zł *

**Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie


 


  23. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019


Noclegi w Gdańsku - są tutaj 


Mykowa Góra - piękne miejsce na wakacje na Kaszubach!


Piękne miejsce na wakacje - Kaszuby - Mykowa Góra