FETA 24. Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych 2022

  • termin : 07 Lipca 2022 - 10 Lipca 2022
  • miasto : Gdańsk
  • miejsce : Gdańsk Przymorze, Park Reagana
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.feta.pl
logo
A A

FETA jest jednym z największych i najbardziej znaczących plenerowych festiwali teatralnych w 


FETA Gdansk 2022Polsce i tej części Europy. Umożliwia mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Prezentuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, komentującą współczesną rzeczywistość.


Warto wspomnieć, że FETA otrzymała prestiżowe wyróżnienie międzynarodowej platformy kulturalnej „Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) - EFFE Label 2017-2018.

Letnia oferta kulturalna Trójmiasta jest bogata w wydFETA Gdańsk Festiwal Teatrów Ulicznycharzenia komercyjne, natomiast Festiwal FETA jest wydarzeniem niekomercyjnym, prezentującym wysokiej jakości europejskie produkcje teatralne. Łączy w sobie wysokie walory artystyczne z przystępną formą przyciągającą ogromne ilości widzów. Atrakcyjna formuła i darmowy dostęp do spektakli powodują, że widzem może być i jest każdy, niezależnie od poziomu wykształcenia, zamożności, czy świadomości kultury.

Organizator: Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury


FETA 2022 24. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - program


Lokalizacja - Gdańsk - Przymorze Wielkie - Park Prezydenta Ronalda Reagana


👉 CZWARTEK 7.07.2022


18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - Główne Miasto (Długa)
21.30 Inauguracja Festiwalu - boisko przy Zepole Szkół Kreowania Wizerunku - A1
22.00 Teatr Biuro Podróży "Eurydyka" / Polska, Poznań / 60 min - A1


Spektakl ,,Eurydyka" przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.


👉 PIĄTEK 8.07.2022


15.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.00 Teatr Barnaby "Tymoteusz wśród ptaków" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
16.00 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
16.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Barnaby "Piecuch najwspanialszy na świecie" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
18.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
18.30 Teatr Barnaby "Czerwony kapturek" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
19.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
19.15 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
20.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
20.45 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
21.00 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
22.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
22.00 Teatr Fuzja "Dywidenda" / Polska, Poznań / 45 min - A1
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***


15.25, 15.50, 16.15, 16.40, 17.05 -> 20.05, 20.30, 20.55


👉 SOBOTA 9.07.2022


15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
16.30 Teatr Małe Mi "Boso" / Polska, Łódź / 55 min - B10


17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.15 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
17.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
19.15 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
20.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***


15.05, 15.30, 15.55, 16.20, 16.50 -> 20.05, 20.30, 20.55


👉 NIEDZIELA 10.07.2022


13.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
14.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1
16.00 Teatr Małe Mi "Sokrates w piaskownicy" / Polska, Łódź / 55 min - B10
16.30 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
17.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O." / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.45 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
19.15 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1
20:00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Teatr Pantomimy Mimo "Piękne nic" / Polska, Warszawa / 50 min - B6
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***


13.00, 13.25, 13.50, 14.15, 14.40 -> 19.00, 19.40, 20.05, 20.30
.....................................................................
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie
** spektakl mobilny
***Spektakl biletowany. Bilety 10 - 20 zł, do kupienia w kasie w Centrum Festiwalowym. Kasa czynna na godzinę przed pierwszym spektaklem biletowanym. 


Wzmocnienie - oczyszczenie ciała i umysłu


  24. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2022


Noclegi w Gdańsku - są tutaj