24. Festiwal Szekspirowski 2020

logo
A A

UWAGA! Festiwal przeniesiony na drugą połowę listopada 2020 roku.


Gdański Festiwal Szekspirowski  jest wiodącą tego typu imprezą w Europie. Jego historia sięga roku 1993, kiedy to po raz pierwszy odbyły się Gdańskie Dni Szekspirowskie. Gdański Festiwal Szekspirowski stał się inicjatorem Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich, w której skład wchodzą Festiwale Szekspirowskie z Polski, Rumunii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech i Armenii. Siedziba sieci znajduje się właśnie w Gdańsku.

To wszystko sprawia, że Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Europie. Festiwal ma zasięg międzynarodowy i łączący prezentacje spektakli z całego świata z działaniami artystycznymi, warsztatami, spotkaniami z twórcami.


Festiwal odbywa się co roku, na przełomie lipca i sierpnia, w Trójmieście.


24 edycja festiwalu odbędzie się wyjątkowo w dniach 20 – 28 listopada 2020 roku.


Spektaklom jak co roku towarzyszą warsztaty, spotkania z twórcami, próbyDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto otwarte i seminaria czyli działania Letniej Akademii Szekspirowskiej. Ciekawą propozycją są wydarzenia nurtu SzekspirOFF, łączące różne formy artystycznego wyrazu inspirowane twórczością Szekspira, jak monodramy, teatr uliczny, performance, koncerty, stand-up, taniec, happeningi, i inne.

Najlepszy spektakl zostanie uhonorowany nagrodą Złotego Yoricka – wręczoną podczas 24. Festiwalu Szekspirowskiego.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Theatrum Gedanense oraz Gdański Teatr Szekspirowski.


Program 24. Festiwalu Szekspirowskiego Gdańsk 2020- wkrótce


Noclegi Gdańsk - są tutaj, Gdańsk Sobieszewo - tutaj, okolice Gdańska - tutaj