Krancbal 2019

  • termin : 21 Lipca 2019
  • godzina : 11.00
  • miasto : Nadole
  • miejsce : Skansen w Nadolu
  • www : http://www.gniewino.pl
logo
A A

Muzeum Ziemi Puckiej, Gmina Gniewino oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nadolu zapraszają na XVIII Nadolski Festyn Folklorystyczny KRANCBAL 2019, który odbędzie się w niedzielę 21 lipca 2019 roku w skansenie Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim.


KRANCBAL to kaszubska nazwa zabawy urządzanej z okazji dożynek. Używana jest we wsi Nadole.


KRANCBAL to także nazwa festynu folklorystycznego, który odbywa się w nadolskim skansenie w lipcu. Nie zabraknie tańców i zabaw. Odbędą się też prezentacje dawnych sprzętów i narzędzi takich jak maszyny do młócenia zboża oraz do mielenia ziarna.
Każdy będzie mógł uczestniczyć w procesie wyrabiania masła, pracować przy kamiennych żarnach czy kole garncarskim. 


Najciekawszym elementem imprezy jest obecność licznych rzemiKrancbal Nadole 2019eślników, którzy prezentują dawno zapomniane zawody, oraz od których można zakupić ręcznie wykonane pamiątki. Nie brakuje pachnącego, świeżo wypiekanego chleba, miodu, ciasta czy wędlin.


Dodatkowym elementem wyróżniającym Krancbal jest lokalizacja nad Jeziorem Żarnowieckim, dzięki której uczestnicy imprezy mają możliwość skorzystania z atrakcji Przystani w Nadolu, gdzie znajduje się wypożyczalnia łodzi wędkarskich, rowerów wodnych i kajaków oraz można zakupić bilet na rejs motorówkami po jeziorze. Dostępna jest również strefa rekreacyjna dla dzieci.


W programie festynu:

- występy muzyczne i kabaretowe
- jarmark folklorystyczny i kulinarny
- prezentacja dawnych zwyczajów i narzędzi kaszubskich


Zapraszamy na Krancbal 2019 w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim!


Noclegi Nadole - są tutaj


Noclegi Gniewino - są tutaj


Noclegi nad Jeziorem Żarnowieckim na Kaszubach - mieszkania do wynajęcia


Noclegi nad jeziorem Żarnowieckim