Festiwal Wilno w Gdańsku 2022

  • termin : 02 Września 2022 - 04 Września 2022
  • miasto : Gdańsk
  • bilety : wstęp wolny
logo
A A

Festiwal "Wilno w Gdańsku" już od dziewiętnastu lat, w ciągu zaledwie 3 dni festiwalowych, pokazuje to, co najciekawsze w kulturze Litwy i jej stolicy Wilnie. 


Historia Gdańska jest nierozerwalnie związana z tradycją wileńską. Blisko trzydzieści procent obywateli naszego miasta ma swoje korzenie właśnie na ziemi wileńskiej. Ślady tej tradycji odnajdujemy w obyczajowości współczesnych gdańszczan, jak i w wielu przejawach kultury, doskonale wzbogacających wielokulturowe dziedzictwo Gdańska.

Wymiana kulturalna pomiędzy Gdańskiem i Wilnem powstała z inicjatywy PrezyWilno z lotu ptaka - fot Odkryj Pomorzedenta Pawła Adamowicza, którego rodzina pochodzi z Wileńszczyzny. Kontynuujemy tę trwającą już dziewiętnaście lat wizję, partnerstwo dzięki któremu gdańszczanki i gdańszczanie maja okazję poznać dorobek artystów znad rzeki Wilii. 


Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 2 do 4 września.

Szczególnym i tradycyjnym punktem programu jest Jarmark Wileński. Oferta promować będzie przede wszystkim produkty tradycyjne i rzemiosło związane z Wileńszczyzną i Litwą. Podczas jarmarku do kupienia będą m.in.: miody, wędliny, sery, napoje, sękacze, pieczywo, kiszone warzywa, orzechy, litewskie słodycze. Wyroby rzemieślnicze oraz artystyczne z wełny, lnu, skór naturalnych, srebra, bursztynu litewskiego i produkty regionalne z Wilna prezentowane będą w dwudziestu drewnianych domkach handlowych.


Festwial odbędzie się na dziedzińcu CH FORUM GDAŃSK, ul. Targ Sienny 7.


PROGRAM XIX Festiwalu Wilno w Gdańsku 2022 - jest tutaj


Festiwal Wilno w Gdańsku 2022piątek, 2 września 2022 w godz. 16.00 - 21.00
sobota, 3 września 2022 w godz. 11.00 - 21.00
niedziela, 4 września 2022 w godz. 11.00 - 21.00


Zdjęcia z Wilna (mini fotoreportaż) - są tutaj


Zapraszamy na Festiwal Wilno w Gdańsku 2022!