Hubertus w Stadninie Koni Kolano

  • termin : 06 Października 2018
  • miasto : Wieżyca - Kolano
logo
A A

Zapraszamy na kolejnego Hubertusa w naszej stadninie. Będzie on zarazem trzecią rocznicą powstania szwadronu "Kaszuby" 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, który stacjonuje w Stadninie Koni Kolano. W ciągu dwóch lat działalności szwoleżerowie z Kaszub brali już udział w inscenizacjach i uroczystościach m. in w Warszawie, Łomiankach, Braniewie, Elblągu, Starogardzie Gdańskim czy Kościerzynie.


Hubertus Stadnina Kolano


W imieniu Szwadronu "Kaszuby" II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Zrzeszenia Kaszubskich Hubertus 2018 Stadnina Kolano WieżycaKuczerów i Hodowców Koni, Sponsorów  mamy zaszczyt zaprosić  na Największego Hubertusa na Kaszubach, III Urodziny Szwadronu połączone z pokazem oraz zawodami konnymi w zrywce sportowej drewna oraz Cross.
Na koniec wspólny Kawaleryjski poczęstunek.


  PROGRAM HUBERTUSA 2018: 


12.00 - Zawody woźniców w zrywce sportowej drewna
13.00 - Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w biegu crossowym
14.00 - 16.00 - Gonitwy za lisem z udziałem kilkudziesięciu koni i jeźdźców

W trakcie imprezy pokazy kawaleryjskie i prezentacja oddziału.

Czynne będą punkty gastronomiczne.
Jaka będzie pogoda w sobotę 6 października? Prognoza jest optymistyczna. Zapowiada się słoneczna i ciepła (ok. 20-21 stopni Celsjusza) sobota - idealna na piknikowe podziwianie koni i jźdżców.
Więcej o pięknie położonej Stadninie Kolano - jest tutaj
Ciekawostka - nazwa Pułku pochodzi od miejscowości Rokitna, pod którą w 1915 polska kawaleria dokonała brawurowej szarży na stanowiska rosyjskie. Przedarcie się ułanów przez zasieki i potrójne okopy wroga porównywane jest czasem do bitwy pod Samosierrą.
Zapraszamy na Hubertusa 2018 do Stadniny Kolano :-)