Siesta Festival 2019

logo
A A

Dziewiąta edycja Siesta Festival zagości ponownie w Gdańsku! World music, fado, jazz, inteligentny pop, neocountry. Gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Siesta, lubiane i podziwiane. Od początku program festiwalu współtworzy znany dziennikarz muzyczny Marcin Kydryński. Na festiwalu możemy spodziewaćSiesta Festival Gdańsk się muzyki podobnej do tej, którą prezentuje on podczas swoich audycji w radiowej Trójce.


Trójkowa "Siesta" Marcina Kydryńskiego to jedna z najpopularniejszych audycji radiowych. Jej ściśle autorskie wersje płytowe od lat nieodmiennie zapełniają listy bestsellerów i większość z nich otrzymała status Platynowej Płyty.


Siesta to fascynacja różnorodnością naszej Planety, to wieczne przenikanie się kultur, ich wzajemne przeglądanie się w sobie nawzajem, to spotkania ludowej spuścizny z współczesną, europejską harmonią i jazzową swobodą. Siesta Festival, jak i jego płytowe poprzedniczki to także miejsce dla prezentacji twórczej myśli fotograficznej, wychowanej w szkole National Geographic.

Podczas Siesta Festival 2019 nie zabraknie tak lubianych i wyczekiwanych kameralnych Nocy Fado i występów wspaniałych artystów z kręgu world music.


Wieczory Fado to stały punkt Siesta Festival. To intymne, niemal teatrThe Sun Ustkaalne próby odtworzenia w Gdańsku atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów największych fadistów. Artyści grają i śpiewają między kolejnymi daniami, między stolikami, wchodzą w interakcje z publicznością, która jest na wyciągnięcie ręki, z każdej strony, jak to w prawdziwej tawernie. Wieczory Fado to niemal iluzjonistyczne przeniesienie entuzjastów kultury luzofońskiej do najwspanialszych miejsc w Lizbonie. Publiczność całej Polski wręcz walczy o możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach, niektórzy bywają na nich rok rocznie i codziennie na kolejnych wieczorach.


Znamy juz pierwsze gwiazdy Siesta Festival - wymienione poniżej.


 PROGRAM LOTOS GDAŃSK SIESTA FESTIVAL 2019 


Dobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiasto26 kwietnia 2019 (piątek)
godz. 17 - Mayra Andrade - znana, lubiana, niezwykle popularna przedstawicielka muzyki luzofońskiej i kabowerdyjskiej.

27 kwietnia 2019 (sobota)
godz. 17 i 20 - Lucibela - objawienie muzyki kabowerdyjskiej, artystka odkryta przez Jose da Silva

28 kwietnia 2019 (niedziela)
godz. 20 - Ana Moura - słynna królowa fado


 Zapraszamy na Siesta Festival Gdańsk 2019 :-)


Noclegi w Gdańsku - są tutaj