Siesta Festival 2021

logo
A A

UWAGA! Z powodu epidemii COVID-19 Festiwal został przeniesiony na wrzesień 2021 roku.


Dziesiąta jubileuszowa edycja Siesta Festival zagości ponownie w Gdańsku! World music, fado, jazz, inteligentny pop, neocountry. Gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Siesta, lubiane i podziwiane. Od początku program festiwalu współtworzy znany dziennikarz muzyczny Marcin Kydryński. Na festiwalu możemy spodziewaćSiesta Festival Gdańsk się muzyki podobnej do tej, którą prezentował on podczas swoich audycji w radiowej Trójce.


Siesta to fascynacja różnorodnością naszej Planety, to wieczne przenikanie się kultur, ich wzajemne przeglądanie się w sobie nawzajem, to spotkania ludowej spuścizny z współczesną, europejską harmonią i jazzową swobodą. Siesta Festival, jak i jego płytowe poprzedniczki to także miejsce dla prezentacji twórczej myśli fotograficznej, wychowanej w szkole National Geographic.

Podczas Siesta Festival 2021 nie zabraknie tak lubianych i wyczekiwanych kameralnych Nocy Fado i występów wspaniałych artystów z kręgu world music.


Wieczory Fado to stały punkt Siesta Festival. To intymne, niemal teatrThe Sun Ustkaalne próby odtworzenia w Gdańsku atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów największych fadistów. Artyści grają i śpiewają między kolejnymi daniami, między stolikami, wchodzą w interakcje z publicznością, która jest na wyciągnięcie ręki, z każdej strony, jak to w prawdziwej tawernie. Wieczory Fado to niemal iluzjonistyczne przeniesienie entuzjastów kultury luzofońskiej do najwspanialszych miejsc w Lizbonie. Publiczność całej Polski wręcz walczy o możliwość uczestniczenia w tych wydarzeniach, niektórzy bywają na nich co roku i codziennie na kolejnych wieczorach.


 PROGRAM LOTOS GDAŃSK SIESTA FESTIVAL 2021:


- 5.09 2021 r. o 20:00  Richard Bona 
Nowy termin koncertu Richarda Bony to 5 września 2021 r. godz. 20:00. Miejsce koncertu Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku pozostaje bez zmian. Wszystkie bilety zakupione na koncert Richarda Bony w ramach Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2020 zachowują ważność na jego koncert 5 września 2021 r. W razie jakichkolwiek pytań związanych z biletami prosimy o kontakt z bileterią, w której zostały zakupione.


- 12.09.2021 o godz. 20.00  Andrea Motis


W związku z obostrzeniami wynikającymi z trzeciej fali COVID zmuszeni jesteśmy w porozumieniu z Andreą Motis do zmiany daty jej koncertu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na 12 września 2021 godz. 20:00. Bilety zakupione na gdański koncert Andrei Motis zachowują ważność na jej koncert w nowym terminie, który odbędzie się w tej samej Sali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.


Zapraszamy na Siesta Festival Gdańsk 2021 :-)


Noclegi w Gdańsku - są tutaj