Babie Lato. Święto Miodu 2019

logo
A A

XII regionalny konkurs na najlepszą pomorską nalewkę odbędzie się w sobotę 7 września 2019 w skansenie w Swołowie podczas imprezy zatytułowanej "Babie Lato. Święto Miodu".


Konkurs zapowiada się bardzo ciekawie, bo swój udział zapowiedziało kilkanaście gospodyń i gospodarzy z całego Pomorza, którzy przygotowali w sumie kilkadziesiąt napitków. Jury oceni kolor i klarowność nalewek, ich bukiet smakowy, harmonię oraz reprezentacyjność stoiska.


XII Regionalny Konkurs na Pomorską Nalewkę, VI Słupskie Święto Miodu

Konkurs na nalewkę jest imprezą cykliczną, organizowaną każdego roku. Przystąpić do niego mogą osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz wszyscy zainteresowani z terenów Pomorza Środkowego. Konkurs ma na celu promocję pomorskich tradycji przyrządzania nalewek, odkrywanie receptur oraz wyłonienie najlepszej nalewki regionu. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie podjęte przez Muzeum przyczyni się do ożywienia tradycji wyrobu nalewek w naszym regionie.

Konkurs odbędzie się w sobotę 7 września 2019 roku w oddziale MPŚ w Swołowie, podczas imprezy folklorystycznej „Babie Lato i Święto Miodu”. Ocenie podlegać będzie nalewka oraz stoisko, na którym można zaprezentować nalewki.

W tym samym dniu Rejonowe Koło Pszczelarzy w Słupsku zaprasza na VI Słupskie Święto Miodu połączone z degustacją nalewek.


W sobotę 7 września 2019 roku w Swołowie będzie można zaopatrzyć się w ekologicznej aptece: propolis, pyłek, mleczko pszczele, pigwówka, nalewka z malin, syrop z pędów sosny, olejki z nagietka… Oprócz tego turyści, którzy przyjadą tego dnia do Swołowa będą mogli skosztować pomorskich napitków, a także spróbować tradycyjnych pomorskich potraw i smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.


PROGRAM - wkrótce


Uloterapia - leczy różne dolegliwości!


Uloterapia na Kaszubach


Informacje o Krainie w Kratę w Swołowie, zdjęcia -są tutaj
 Atrakcje Słupska  - są tutaj


Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka