Cirque du Soleil - Corteo

  • termin : 08 Września 2022 - 11 Września 2022
  • miasto : Sopot
  • ulica : Plac Dwóch Miast 1
  • miejsce : Ergo Arena
  • bilety : od 169 zł
  • www : http://www.ergoarena.pl
logo
A A

CORTEO, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil przyjedzie do ERGO ARENY we wrześniu 2022.


Po prawie dwuletniej przerwie...Kurtyna w górę!


Przedstawienie na wyjątkowej scenie osadzonej w centrum publiczności!


Daty spektakli:


Gdańsk /Sopot– ERGO ARENA
8.09 czwartek 19:00


9.09 piątek 19:00


10.09 sobota 15:00, 19:00


11.09 niedziela 12:00, 16:00


Corteo – najbardziej czarująca arenowa produkcja Cirque du Soleil w ramach swojej trasy, przełożonej o ponad dwa lata, odwiedzi ERGO ARENĘ na granicy Gdańska i Sopotu. Sprzedaż ogólnodostępna biletów ruszyła 16 grudnia o godz 12:00 na www.eBilet.pl, www.cirquedusoleil.com/corteo i www.alterartshow.pl.


Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.


Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 9 milionów widzów w 20 krajach, na 4 kontynentach.


Corteo po włosku oznacza procesję, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa wraz z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią".


Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie.


Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością.


Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę – połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium. Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle'a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.


Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.


„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!", powiedział Mike Newquist, wiceprezes Touring Shows.


Cirque du Soleil


Początkowo składający się z 20 artystów ulicznych w 1984 roku, Cirque du Soleil całkowicie zmienił sztukę cyrkową i stał się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo. Założona w Montrealu kanadyjska organizacja wzbudziła zachwyt i radość ponad 200 milionów widzów, w ponad 450 miastach, w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil jest własnością i jest zarządzana przez Cirque du Soleil Entertainment Group.


Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.cirquedusoleil.com


Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT


Kategorie i ceny biletów od:


Platynowa od 349 PLN
Złota od 279 PLN
Srebrna od 219 PLN
Brązowa od 169 PLN


Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%.


KUP BILET


Noclegi w Sopocie - są tutaj


Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj