Niedziela Palmowa w muzeum w Swołowie

logo
A A

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Gmina Słupsk zapraszają na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej 14 kwietnia 2019 roku.
Tradycje i zwyczaje wielkanocne pomorskich wsi to różnorodna, złożona i bogata historia. To historia tradycji przywiezionych z różnych zakątków Polski, tradycji niezwykle interesujących, ale coraz bardziej odległych, ulegających przeobrażeniu i niejednokrotnie zapomnieniu. Obchody Niedzieli Palmowej w muzeum w Swołowie będą znakomitą okazją do zagłębienia się w symbolikę oraz charakter obrzędowości wielkanocnej. Pomogą nam poznać i lepiej zrozumieć zarówno te dawne, pielęgnowane przez wiele kolejnych pokoleń, tradycje i zwyczaje, jak i te, które tworzymy dziś.


NIedziela palmowa Swołowo - fot. Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w SwołowieMuzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VII Pomorskim Konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.
Organizowany konkurs jest zwieńczeniem naszych starań zmierzających do podtrzymania i ożywienia tradycji związanych z obrzędowością wielkanocną. Zapraszamy osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych z terenów Pomorza do zgłaszania własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych do muzeum w Swołowie.
Uroczyste rozstrzygnięcie VII Pomorskiego Konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną oraz wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 roku w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej: www.muzeum.swolowo.pl


Inne imprezy wielkanocne - są tutaj


Program - jest na plakacie poniżej


Informacje o Krainie w Kratę w Swołowie, zdjęcia -są tutaj


Zapraszamy na Niedzielę Palmową 2019!