Zamek Nowęcin

  • miasto : Nowęcin
  • ulica : Jeziorna 2
A A

Zamek Nowęcin - położony nad jeziorem Sarbsko - ok. 3km do centrum Łeby.


Romantyczne położenie Zamku - nad jeziorem, blisko morza - sprzyja przyjemnemu, urozmaiconemu wypoczynkowi. Komfort i wygoda, połączone z historycznymi wnętrzami o bogatej przeszłości - stwarzają unikalny klimat.

Zamek Nowęcin został zbudowany ponad 500 lat temu przez starostę książęcego Klausa Wejhera - założyciela linii Wejherów m.in w Łebie. Liczne przebudowy zmieniły pierwotne założenie uzupełnione fosą i wałami obronnymi. Bardziej pałacowego wyglądu obiekt nabrał w ciągu ostatnich 150 lat. Zachował jednak dyskretną surowość prawdziwego zamku w swoich wnętrzach.


W tym czasie wzbogacił się także o swoją własną Białą Damę - ducha Marii Strauts, która po śmierci męża (bardzo kochanego z wzajemnością) postradała zmysły. Kilka razy w roku, na zamkowych korytarzach dają się słyszeć szlochania i ciche odgłosy kroków...

Obiekt, o standardzie zbliżonym do hotelu, posiada 50 miejsc noclegowych w elegancko umeblowanych i urządzonych pokojach z łazienkami. Jeden pokój jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje są wyposażone m.in w TV oraz lodówki. Akceptujemy pobyt małych zwierząt domowych - prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


Hotel Zamek Nowęcin - basenNasi Goście cenią sobie swobodę i przestrzeń zamkowych posiadłości, do których przylega stadnina koni. W czas upału chłodzą się w zewnętrznym basenie lub pod parasolami letniej kawiarni. To wszystko w atmosferze ciszy i spokoju - zaledwie 2 kilometry od gwarnej w sezonie Łeby. Takie położenie sprzyja również spacerom i wycieczkom - stąd wszędzie jest blisko czy pieszo czy na rowerze.

Spośród innych atrakcji Hotelu Zamku Nowęcin*** trzeba wymienić:

- stylową restaurację
- kameralną salę bilardową
- winiarnię w podziemiach
- stary, zadbany park o powierzchni 4 hektarów
- bezpieczny plac zabaw dla dzieci
- mini ZOO z rzadkimi ptakami


Zapraszamy serdecznie do prawdziwego Zamku Nowęcin!


www.zameknowecin.pl


Hotel Zamek Nowęcin, ul. Jeziorna 2, tel. 59 866 16 15