Klockownia - swobodna zabawa i rozwój dzieci

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : al. Grunwaldzka 82
A A

Klockownia jest wyjątkowym miejscem do zabawy. Dzieci znajdą tutaj słynne klocki Lego, duże konstrukcyjne Imagination Playground czy miękkie magnetyczne JollyHeap. Łącznie znajduje się tutaj ponad milion klocków - dla mniejszych i większych dzieci.
Klockownia jest unikalnym mikroświatem, w którym m.in:
■■■ powstają przeróżne konstrukcje z klocków
■■■ budują się dobre relacje (z rodzicami, opiekunami, innymi dziećmi)
■■■ rozwijane są zmysły, aktywność ruchowa dzieci itp.


Oprócz kreatywnej zabawy, w Klockowni organizowane są klockowe przyjęcia urodzinowe oraz warsztaty tematyczne. Oferta dla grup zorganizowanych - jest tutaj.


Klockownia Gdańsk


Trójmiasto jest jedną z 3 lokalizacji takich obiektów w Polsce. Pozostałe znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu.
Do dyspozycji naszych mniejszych i wększych gości zostały przygotowane specjalne strefy tematyczne:  •  Strefa Małe Paluszki  (od 9 miesiąca do 5 lat)


W tym miejscu dla najmłodszych znajdują się klocki duże, miękkie, plastyczne i magnetyczne -  w sam raz dla malucha, który zaczyna przygodę z klockową zabawą.
Zabawa w tej strefie wspomaga rozwijanie poznawania pierwszych kształtów, kolorów, relacji przestrzennych, rozumienia pojęć typu "wewnątrz", "na zewnątrz", "blisko", "daleko" itd. U tak małych dzieci klocki aktywują pamięć, zachęcają do mówienia, do przeżywania tego co robią.
Wspólna zabawa z mamą lub tatą służy przy okazji wzmiacnianiu głębokich więzi emocjonalnych i budowaniu własnej wartości maluszka.  •  Strefa Na Cztery Ręce  (duże klocki - każdy kto da radę)


Zabawa klockami kształtuje osobowość dziecka. Szczególną rolę stymulującą mają tutaj
 duże klocki, których noszenie i układanie zachęca do współpracy z innymi. Zestawy klocków w Klockowni są celowo dobrane w taki sposób aby dzieci były bardziej skłonne do pomagania sobie nawzajem.

Takie doświadczenia naprawdę trudno przecenić. Dzieci samodzielnie przyjmują role przywódcze, biorą odpowiedzialność za ich udział w pracy i na własną rękę starają się rozwiązywać konflikty.  •  Strefa Hocki Klocki  (od 3 lat; młodsze z opieką)


Nieskończona ilość możliwości konfiguracji czynią z klocków narzędzie wspomagające szybki rozwój intelektu i zachowujące ciągłą aktywność dziecka. Zabawa nimi bez używania jakichkolwiek instrukcji krok po kroku rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie, planowanie i wdrażanie własnych pomysłów. Często zadziwiamy się zbudowanymi, fantastycznymi konstrukcjami. Dzięki klockom dziecko ma szanse dać upust swojej fantazji i twórczemu potencjałowi. Łatwo i głęboko skupić się na swoim celu. Taka forma zabawy - nazywana przez ekspertów - zabawą głęboką jest bardzo ważna w rozwoju dzieci. Szczególnie, że dzieje się to samoistnie - bez instruowania czy ingerowania dorosłych.  •  Strefa Majster W Akcji  (duże klocki - każdy kto da radę)


Zabawa klockami zachęca dzieci do ćwiczenia umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Budowanie wymaga wielu umiejętności, m.in analizy matematycznej (np. liczenia, szacowania wysokości itp) oraz fizycznej (środek ciężkości, przeciwwaga itp.). Klocki pomagają w weryfikacji posiadanej wiedzy i zachęcają do eksperymentalnego nabywania nowej.

W strefie dużych cegieł, zanim powstanie stabilna konstrukcja, w wyobraźni dziecka musi powstać obraz, projekt, architektura, plan wykonania. Praca, którą dzieci wykonają zanim powstanie efekt widoczny dla obserwatora, jest nieświadomym wysiłkiem wszystkich obszarów rozwoju: emocjonalnego, intelektualnego, społecznego i fizycznego.  •  Strefa Demolka  (dla wszystkich) 


Duże klocki ze stref “Majster w akcji” czy “Na 4 ręce” ułatwiają dzieciom budować duże budowle, na których można nawet stanąć czy wejść do środka. Przenoszenie klocków oraz ich układanie, zachęca do pełnych ruchów ciała co pomaga rozwijać umiejętności motoryczne i siłę mięśni. Demolka pozwala dać swobodny upust emocjom, wyrazić własne ja. Pokazuje że można, a czasem nawet warto zacząć budowanie od nowa, na gruzach starego.


Aktualności i godziny otwarcia - na telefon
Cennik - na telefon


Smile Klockownia Gdańsk
al. Grunwaldzka 82
80-240 Gdańsk
tel. +48 609 119 133


Klockownia - mądre atrakcje dla dzieci!Zabawa klockami Gdańsk Trójmiasto