ZOO Gdańsk Oliwa

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Karwieńska 3
A A

ZOO Gdańsk Oliwa


Cóż, jest to, powiedzmy szczerze, miejsce na kilkugodzinny przynajmniej spacer. Ale zdecydowanie wart poświęconego czasu w tym pięknym zakątku oliwskich wzgórz, stawów i lasów.
ZOO Gdańsk OliwaNa 130 hektarach spotkamy ponad 200 gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów. Bogate zaplecze gastronomiczne, kolejka z wagonikami - pomagają licznym zwiedzającym. Bardzo popularne jest tzw. Małe ZOO, w którym można osobiście wejść do zagrody i pokarmić (nawet pogłaskać czy podrapać za uchem) kręcące się wszędzie młode owce, kózki czy świnki wietnamskie. Są też goście specjalni :-)
Tutaj możemy zobaczyć np. wspaniałe kondory wielkie, niespotykane już na wolności, a z których gdańska hodowla znana jest na całym świecie. Chętnie podziwiane są także żyrafy. Jednym z ostatnich nabytków są młode lwy. Oliwskie ZOO przygotowało dla nich największy w Europie 1,5-hektarowy wybieg ze specjalnym pawilonem. Lwy mozna oglądać bez krat - przez szyby z grubego szkła.


Samochody zostawiamy na obszernym parkingu, a następnie idziemy ok. 500 m do bramy wejściowej ZOO (wskazana na mapie satelitarnej).
Papugarnia Gdańsk - atrakcje przez cały tydzień
Więcej www.zoo.gd.pl


Zobacz także inne atrakcje dla dzieci (i dorosłych) :-)


Centrum Hewelianum w Gdańsku


Centrum Nauki Experyment w Gdyni - twórcze eksperymentowanie


Akwarium w Gdyni


Zobacz ZOO w Gdańsku!