Dom Pod Ptasią Górą - noclegi na Kaszubach z wyżywieniem

  • miejscowość : Pierszczewo
  • ulica : Pierszczewo 79
  • telefon : 723 385 048
  • telefon 2 : 667 977 886
  • fax : tel. 58 684 14 77
  • cena za 2 os. od : 70 zł
  • ilość miejsc : 14
  • całoroczny : tak
 
iconicon
iconicon
icon
A A

Zapraszamy na noclegi z wyżywieniem - w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie mieszkają gościnni i życzliwi Kaszubi. Goście Domu Pod Ptasią Górą mogą będą mieli okazję do relaksu w pięknych okolicach. Wypoczynek na Kaszubach to także okazja do poznania barwnych i ciekawych tradycji: dyngusa jałowcem, „sobótki”, haftu siedmiobarwnego, języka kaszubskiego.

Ptasia Góra jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju, świetną bazą wypoczynkową i wypadową - w okolice idealne na wycieczki piesze, rowerowe czy konne. Oferta obejmuje noclegi z wyżywieniem.


Pierszczewo - Agroturystyka Dom Pod Ptasią Górą


Zapraszamy gości przez cały rok. Obecnie dysponujemy 14 miejscami noclegowymi. Dodatkowo możemy zakwaterować do 30 osób korzystając z pobliskiej kwatery sąsiada.

Posiadamy pokoje 2 i 3 os. z łazienkami oraz:

- kuchnię w pełni wyposażoną,
- salon i jadalnię z TV-sat, radio,
- duży taras,
- okazałą altanę ogrodową z grillem,
- plac zabaw dla dzieci,
- boisko do gry w siatkówkę,
- rowery.

Polecamy:

Ferie zimowe kulig Kaszuby# Obiady domowe
# Od lipca noclegi ze śniadaniem
# Produkty prosto z gospodarstwa: jajka, chleb, mleko itp.
# Przejażdżki konne i kuligi
# Spotkania integracyjne
# Wieczory kaszubskie
# Przyjęcia okolicznościowe na 30 osób
# Pokoje w domu „W Dolinie”
# Specjalne zajęcia i pokazy pieczenia chleba


CENNIK - w sprawie cen prosimy o kotakt telefoniczny i powolanie się na Odkryj POmorze.

Ptasia Góra to także raj dla miłośników przyrody, malarzy.
Oczaruje Ciebie piękno krajobrazu, śpiew ptaków, wczesnym rankiem na trawie spacerują żurawie, bociany (które w pobliżu mają swoje gniazdo), przechadza się lisek na polowanie, sarenka czy też borsuk chrupie sobie coś w starym sadzie. Nieopodal domu znajduje się wzniesienie, z którego możemy podziwiać zachwycający widok na jeziora Patulskie i Ostrzyckie. Z drugiej strony naszej miejscowości jest urocze jezioro Zamkowisko (z krystalicznie czystą wodą, w nim można spotkać raki) nad jeziorem wspaniała plaża a wokół las sosnowo–bukowy i grodzisko średniowieczne. Plaża strzeżona i wypożyczalnia sprzętu wodnego znajduje się w Gołubiu nad jeziorem Dąbrowskim lub w Pierszczewku - 2km.


Pod Ptasią Górą to dobre miejsce dla ludzi kochających aktywny wypoczynek

# dla rowerzystów znajduje się tutaj wiele ciekawych i spokojnych tras na wycieczki (posiadamy garaż, w którym bezpiecznie można przechować rower).

# dla wędkarzy, kajakarzy jezioro Patulskie, które jest położone w odległości 600 m od naszej kwatery. Wchodzi w skład jezior Kółka Raduńskiego. Jest to 10 malowniczych jezior, połączonych ze sobą. Można je wszystkie przepłynąć kajakiem i przy okazji złowić „taaaką rybę”.

# dla gości lubiących piesze wycieczki polecamy tzw. „spacer z kijkami” czyli „nord walking”. Spacerując wokół Pierszczewa natraficie Państwo na 6 przepięknych jezior (Zamkowisko Duże, Zamkowisko Małe, Czapielskie, Kamionka, Sołeckie, Ostrzyckie i Patulskie). Wszystkim gościom serdecznie polecamy tą trasę. Część tej drogi biegnie czerwonym szlakiem turystycznym, który jest najpiękniejszym i najdłuższym szlakiem na Kaszubach.

# dla miłośników białego szaleństwa proponujemy jazdę na sankach, workach wypchanych słomą (w pobliżu domu wspaniałe górki zjazdowe) albo na nartach ze stoku na Wieżycy (pieszo 4km, samochodem 8 km lub kuligiem 0,5 godziny). Wieczorem oferujemy kuligi z pochodniami i ognisko z kiełbaskami.


Atrakcje w najbliższej okolicy - są tutaj


Gościnny Dom Pod Ptasią Górą
zaprasza na noclegi z wyżywieniem na Kaszubach!