Centrum Nauki Experyment Gdynia

  • miasto : Gdynia
  • ulica : Al. Zwycięstwa 96/98
A A

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest Centrum Experyment Gdynia - atrakcje dla dziecinauczanie poprzez zabawę. To wspaniałe, pełne życia miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!


We wrześniu 2013 roku Centrum ukazało się zwiedzającym w nowoczesnej odsłonie – po przebudowie znalazło się w nim 120 nowych, interaktywnych stanowisk zapraszających do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek.


CENTRUM EXPERYMENT GDYNIA


Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne.

Pierwsza z nich, HYDROŚWIAT zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata – budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry będzie można nieźle się pochlapać. Bo w końcu woda to nieokiełznany żywioł!

DRZEWO ŻYCIA to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Będzie można też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon.

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY pokaże fizyczny wszechświat bez uciekania się do wzorów i wykresów. Zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych staną się dziecinnie proste.

Na deser, w sekcji AKCJA - CZŁOWIEK czeka nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzymy do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadzimy też wirtualną operację i, dzięki nowoczesnej technologii, przekonamy się jak będziemy wyglądać w wieku 80 lat! 
Oprócz stałej ekspozycji, Centrum oferuje również szereg dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest podróż do Wirtualnego Świata Wynalazków Leonardo Da Vinci – wystawy ukazującej dzieła geniusza renesansu za pomocą technologii Rozszerzonej Rzeczywistości. W murach EXPERYMENTU znajdziecie też wystawy tymczasowe. W ofercie Centrum jest też wachlarz działań edukacyjnych (zajęcia dla grup zorganizowanych, warsztaty, prelekcje czy pokazy naukowe).


Centrum Nauki EXPERYMENT Gdynia


  kilkaset interaktywnych stanowisk
4 wystawy główne, gdzie eksperymentować można przez cały dzieńCentrum Experyment w Gdyni
nowoczesny budynek, zdolny pomieścić jednorazowo 700 zwiedzających
3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni – gdzie zaparkować mogłoby ponad 100 gdyńskich trolejbusów
3 sale edukacyjno-warsztatowe
kilkudziesięciu edukatorów  - entuzjastów nauki, potrafiących w przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane zależności świata nauki
fascynujące wystawy tymczasowe, wprowadzające w świat różnych dziedzin nauki
warsztaty🔬 , wykłady oraz specjalne pokazy naukowe na żywo
… i wiele innych atrakcji!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ceny biletów, bilety online, kiedy czynne, parkowanie - szukaj tutaj

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

e-mail: biuro@experyment.gdynia.pl
https://experyment.gdynia.pl/


Zobacz także inne atrakcje dla dzieci (i dorosłych :-))


Akwarium w Gdyni


Centrum Hewelianum w Gdańsku


ZOO - Gdańsk Oliwa


★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj


Centrum Experyment Gdynia
najlepsze miejsce w Trójmieście
dla całej rodziny!