Zimowe atrakcje: narty, łyżwy, sanki, snowboarding, snowtubing, lodowiska, snowparki, stoki i wyciągi narciarskie - w Trójmieście, na Kaszubach i Żuławach.

 • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
 • ulica : Amalka, Elbląg, Gdańsk, Kosowo, Łyśniewo Sierakowickie, Przodkowo, Przywidz, Sopot, Sulęczyno, Trzepowo, Wieżyca, Wieżyca Kotlinka
A A

Kiedy chwyci mróz, także w pomorskim można oddać się przyjemnościom "białego szaleństwa" na wyciągach narciarskich 🏂 położonych na Kaszubach.  No, przynajmniej dobrej rozgrzewki przed wyjazdem na narty w prawdziwe góry. Amalka, Kosowo, Szymbark, Trzepowo, Wieżyca - to miejsca znane nie tylko trójmiejskim fanom zimowych sportów. Sprawdźmy zatem warunki śniegowe na stokach. Uwaga - sztuczny stok Skimondo w Gdańsku jest nieczynny do odwołania (co najmniej do września).


Przy temperaturze poniżej -4, działają już wydajne armatki śniegowe (pracowicie "strzelają" zwykle w nocy), więc białego puchu nie brakuje. Klimat sprzyja Kaszubom - często gdy w Gdańsku jest odwilż, kilkanaście km dalej, na kaszubskich wzgórzach wita gości lekki mróz. Wyciągi narciarskie na Kaszubach korzystają także z zapasów śniegu, który pozwala szusować również w okresach dodatnich temperatur.


Jak wyglądał sezon narciarski w poprzednich latach - można zobaczyć na dole artykułu. Informacje będą aktualizowane na bieżąco także w tym sezonie. Zapraszamy w pomorskie - na Kaszuby!


Zima/wiosna 🏂 2020/2021


UWAGA - w tym sezonie jest szansa by na nartach można było szusować aż do Wielkanocy! Udało się bowiem zgromadzić duży zapas śniegu technicznego - bardziej odpornego na topnienie. Aktualnie czynne są następujące wyciągi narciarskie:


wyciąg narciarski Paczoskowo - czynny od 29 stycznia 2021
■ wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka (Wieżyca) - czynny od 1 lutego 2021
wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo - czynny od 12 lutego 2021


UWAGA - od 13 marca 2021 stoki są zamknięte ze względu na lockdown.


wyciąg narciarski Amalka - był czynny  w okresie 12 -26.02.2021
wyciąg narciarski Łysa Góra SOPOT - był czynny w okresie 12 - 21.02.2021
wyciąg narciarski Przywidz - był czynny w okresie 12 - 24.02.2021w
wyciąg narciarski Trzepowo - był czynny w okresie 7-28.02.2021


Wymagane jest przestrzeganie miejscowych regulaminów i zasad reżimu sanitarnego (zgodnie z ogólnymi wytycznymi).


Noclegi Wieżyca blisko stoku narciarskiego


Ceny w sezonie 2020/2021 (orientacyjne, bez karnetów, dla narciarzy)


Amalka
2,00 zł / 1 wjazd (pn - pt) - przyjmując 10 wjazdów + 1 gratis
2,50 zł / 1 wjazd (sob - nd) - przyjmując 10 wzjazdów + 1 gratis


Paczoskowo
2,50 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)    
2,00 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
3,00 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2,50 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)
Snowtubing - 3,50 zł (4,00 zł - sb,nd i święta)

Przywidz
3,00 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)      
2,40 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
3,50 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2,80 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)
Snowtubing - 3,00 zł

Szymbark Kotlinka    
3,50 zł / 1 wjazd (normalny)
Snowtubing - 3,50 zł (4,50 zł - sb,nd i święta)

Trzepowo
2,25 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)      
2,10 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
3,00 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2,80 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)
Snowtubing - 4,50 zł (6,00 zł - sb,nd i święta)


Wieżyca Koszałkowo    
3,50 zł / 1 wjazd (normalny)
Snowtubing - 6 zł
Lodowiska - czynne także "powyżej zera" -  są tutaj


Kuligi - organizatorzy (stajnie i ośrodki jeździeckie - są tutaj


Noclegi całoroczne - (patrz także wyszukiwarka po prawej) - są tutaj
Wyciągi narciarskie ⛷ - pomorskie • AMALKA 🏂  (5 km od Sulęczyna, 12 km od Sierakowic)


Narty Amalka wyciąg narciarski KaszubyDługość stoku 260 m, szerokość ok. 60 m, 33 m różnicy wzniesień. To kilkuletni obiekt narciarski z dwoma równoległymi wyciągami. Dzieci mogą skorzystać także z trzeciego, mniejszego wyciągu dla początkujących. Całość jest dobrze oświetlona, wyposażona w parking, grill bar. Na miejscu działa powiększona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (wymieniony sprzęt) oraz profesjonalny serwis narciarski (m.in ostrzenie, smarowanie, naprawy, itp.). O odpowiednią jakość pokrywy śnieżnej dbają armatki oraz ratrak. W Amalce działa także szkółka narciarska (tel. 602 474 009, 602 497 969). Na odwiedzających wyciąg w Amalce często czekają specjalne, miłe niespodzianki. Wyciąg narciarski Amalka SulęczynoPrzy sprzyjających warunkach śniegowych w stałej ofercie są również kuligi. Szczegóły organizacyjne i ceny są dostępne telefonicznie.


Cennik i godziny otwarcia - są tutaj Serdecznie zapraszamy!
Amalka, tel. 58 684 48 85
www.nartyamalka.pl
Aktualności na Facebook - sa tutaj  • GDAŃSK - SkiMondo 🏂 - całoroczny, kryty, sztuczny stok narciarski


UWAGA - obiekt nieczynny do odwołania.


To pierwszy w Trójmieście i w województwie pomorskim trenażer szkoleniowy umożliwiający jazdę na nartach i snowboardzie przez cały rok - niezależnie od pogody. Konstrukcja sztucznego stoku bazuje na ruchomej taśmie o długości ponad 9 metrów, kącie nachylenia 13 stopni oraz regulowanej prędkości - maksymalnie do 24 km/godz. Powierzchnia taśmy jest dodatkowo zwilżana wodą dla zmniejszenia tarcia, aby stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
Sztuczny stok narciarski SkiMondo umożliwia naukę i doskonalenie technik zjazdowych osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach - w tym także od zera. 10 minut treningu może w przybliżeniu odpowiadać 4 kilometrowej trasie na naturalnym stoku w otwartej przestrzeni.


SkiMondo Gdańsk TrójmiastoNa miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, korzystanie z której jest skalkulowane w cenie zjazdu. W ofercie jest również przechowanie butów i kasków.
Każdy członek klubu SkiMondo posiada indywidualny SkiPass ,w formie karty zbliżeniowej, na który deponuje środki  finansowe. Za jego pomocą rozlicza zjazdy, których cena jest zmienna i zależy od dnia tygodnia i godziny. W ofercie znajdują się również karnety na określoną ilość setów lub na określony czas.
Wsparcia merytorycznego udzielają licencjonowani instruktorzy szkoły narciarskiej Paulski.           Karnety i kursy - są tutaj

Dodatkową atrakcją klubu SkiMondo jest stanowisko z zestawem Oculus Rift - Oculus Rift Gdańsk Trójmiastogry w świecie wirtualnej rzeczywistości, która wzbudza ostatnio lawinowe zainteresowanie. Grający nakłada specjalne gogle mieszczące soczewki, wyświetlacz, żyroskopy i inne elementy zapewniające trójwymiarowy obraz w jakości HD. Obracajac głowę przesuwamy obraz w odpowiednią stronę mając cały czas wypełnione w 100% pole widzenia. W efekcie tego "zanurzenia" w wirtualnym świecie doznajemy unikalnych wrażeń wizualnych, które mocno oddziaływują na nasze zmysły.


SkiMondo Gdańsk
Gdańsk Przymorze, Aleja Grunwaldzka 355
(wejście od strony parkingu po prawe stronie biurowca Alchemii)
tel. 583 550 550,  czynne przez cały tydzień godz. 9-21
www.skimondo.pl
Aktualności na Facebook - są tutaj        Więcej zdjęć ze stoku - jest tutaj • KOSOWO 🏂   koło Przodkowa - wyciąg narciarski Paczoskowo


Wyciąg narciarski Paczoskowo KosowoDługośc stoku i wyciągu wynosi około 270 metrów. To najmłodszy i najbliżej położony Trójmiasta kaszubski stok narciarski. Znajduje się około 25 km od centrum Gdańska i 28 km od centrum Gdyni - w kierunku na Kartuzy.


UWAGA - zapraszamy również na SNOWTUBING!


Jak na obiekt o dobrym standardzie przystało Paczoskowo jest ratrakowane i dobrze oświetlone, a w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Na miejscu czynnna jest wypożyczalnia nart oraz chata grilowa, gdzie można się ogrzać i zjeść cieWyciągi narciarskie na Kaszubach - Paczoskowopły posiłek.
Ceny, dojazd i godziny otwarcia - na www.paczoskowo.pl


Kontakt tel. 664 432 604
e-mail: paczoskowo@wp.pl
Aktualności Facebook - sa tutaj • ŁYŚNIEWO SIERAKOWICKIE 🏂 - koło Sierakowic - wyciąg narciarski Ńemino


Stok i wyciąg narciarski o długości 200 metrów jest dedykowany przede wszystkim osobom początkującym w jeździe na nartach i snowboardzie. Świetnie poczują się tutaj także dzieci, dla których są przygotowane specjalne pontony do zjazdów po śniegu. Zapraszamy narciarzy i snowboardzistów z własnym sprzętem (deski kerwingowe można wypożyczyc na miejscu).
Przy stoku znajduje się domek, w którym serwowane sa gorące napoje (kawa, herbata) oraz smaczne i pożywne zupy. Wyciąg działa w godzinach 12 - 16.


Obiekt jest jedną z atrakcji Folwarku Ńemino, który oprócz nocWyciąg narciarski ŃEMINO Łyśniewo Sierakowicelegów oferuje także golf, sauny, banie, fitness, wędkowanie, jazdę konną i bryczką czy pływanie łódką po jeziorze. Ńemino jest urokliwym miejscem kameralnego, komfortowego, całorocznego wypopoczynku.


Kontakt tel. 795 13 57 57
Łyśniewo Sierakowickie 33
GPS N 54° 21' 20" E 17° 50' 17"

Więcej informacji - jest tutaj
 • PRZYWIDZ 🏂 (ok. 30 km od Gdańska w kierunku Kościerzyny)


Zbudowany jest tutaj najdłuższy wyciąg narciarski na Pomorzu. Stok narciarski o długości ponad 700 metrów jest oświetlony, sztucznie dośnieżany i ratrakowany.
W Przywidzu znajdują także 2 wyciągi orczykowe oraz:
Wyciąg narciarski Przywidz - Zielona Brama
- snowtubing (zjazdy na dętkach)
- wypożyczalnię i serwis narciarski
- licencjonowana szkoła narciarska
- karczma i parking

Kontakt: tel. 58 682 51 55, tel. 509 98 98 22 (szkółka narciarska)
Aktualaności na FB - są tutaj               Noclegi - są tutaj • SOPOT - Łysa Góra 🏂 - dojazd ulicą Żeromskiego i Herberta - tutaj


Długość stoku - ok. 350m.
Wyciąg narciarski Łysa Góra SopotSama góra wznosi się na 110 m ponad poziom morza. To miejsce najtłumniej jest odwiedzane w zimie, kiedy można skorzystać z dwóch tras narciarskich, toru saneczkowego oraz snow-parku. Stanowi naturalne, narciarskie zaplecze mieszkańców Trójmiasta.  Dla udogodnienia uruchamiany jest wyciąg orczykowy i dobre oświetlenie po zmroku oraz zaplecze gastronomiczne. W pobliżu znajduje się także mała skocznia narciarska. Niestety ze względu na położenie obiekt jest mocno wrażliwy na kaprysy pogody.


Tel. 58 555 78 25


Więcej informacji o wyciągu narciarskim na www.lysa-gora.pl
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj
Aktualności Facebook - są tutaj • SZYMBARK Kotlinka 🏂 - patrz ośrodek Wieżyca Kotlinka - poniżej


Kotlinka Szymbark wyciąg narciarski • TRZEPOWO 🏂  35 km od Gdańska na trasie do Kościerzyny, przez Kolbudy i Przywidz.


Długość stoku - ok. 300 m. Obiekt dysponuje szeroWyciąg narciarski Trzepowo - pomorskiekim, bezpiecznym stokiem, sztucznie naśnieżanym, ratrakowanym i dobrze oświetlonym. Znajdują się na nim:


• 2 wyciągi narciarskie, orczykowe (300 metrów długości)
• 2 wyciągi i kręcone tory do snowtubingu (najdłuższy na Pomorzu tor zjazdowy - 2 x 200 metrów)
• specjalny wyciąg do nauki jazdy na nartach i snowboardzie - tor szkoleniowy długości 100 m)
wyciąg 50 m (przedszkole narciarskie)
Wyciąg narciarski Trzepowo - barbogaty w atrakcje snowpark ((m.in boksy 3 i 6 m, rail)
• duży, bezpłatny, oświetlony parking,
• przestronny, przytulny bar z kominkiem oraz drugi mini bar
• wiata grillowa,
• powiększona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (tel. 502 810 746)


Na miejscu działa także serwis sprzętu narciarskiego, w którym wykujemy takie usługi jak:
  - smarowanie na gorąco
  - ostrzenie krawędzi
  - uzupełnianie ubytków
  - szlifowanie

Trzepowo, tel. 606 657-660 , www.nartykaszuby.pl,   ZAPRASZAMY!
Aktualności Facebook - sa tutaj


Wyciąg narciarski Trzepowo zaprasza na narty - na Kaszuby!Snowtubing na Kaszubach - wyciąg narciarski TrzepowoKaszuby - ośrodek narciarski Trzepowo - wiata z kominkiem • WIEŻYCA Koszałkowo 🏂  (ok. 40 km z Gdańska w kierunku Kościerzyny )


Wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo to obiekt, z najdłuższymi na Kaszubach tradycjami narciarskimi. Posiada stok o długości 300 m z trzema trasamWieżyca - Snowtubing na Kaszubach - fot. Koszałkowoi zjazdowymi oraz górką z dwoma torami do snowtubingu. Jest także miejsce do treningu dla początkujących oraz świetna, dynamiczna atrakcja - profesjonalny snowpark. Na miejscu działa profesjonalna szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz zaplecze gastronomiczne. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany, jazdę zaś uprzyjemnia muzyka z głośników


O wygodę i bezpieczeństwo gości na stoku dbają wykwalifikoRestauracja Bialy Miś Wieżyca Koszałkowowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Na miejscu czuwają także ratownicy medyczni GOPR.


Przykładowe ceny 2019: karnet 2 godzinny (bez limitu zjazdów) - 50 zł (ulgowy - 40 zł), a całodzienny - 95 zł (ulgowy 80 zł). Dostępne są także karnety 4 i 6 godzinne.


Ośrodek narciarski Wieżyca Koszałkowo oferuje także wygodne noclegi przy stoku - pokoje,  apartamenty oraz małe domki. Całodzienne wyżywienie oraz salę na imprezy okolicznościowe zapewnia ładnie urządzona Restauracja Biały Miś.


Pizzeria Gawra Wieżyca Kaszuby Klub Misianora Wieżyca Kaszuby O wymagające podniebienia Gości odwiedzających ośrodek w Wieżycy dba również pizzeria Gawra. Jej gospodarze postawili sobie za cel serwowanie najlepszej pizzy w tej części Kaszub. Pizzę można zamówić tu także telefonicznie (tel. 604 257 057).


Centrum Aktywnego Wypoczynku KOSZAŁKOWO Wieżyca 
Wieżyca 32 (koło Szymbarka), tel./fax 58 684 38 16.
Bieżące warunki śniegowe i więcej informacji - patrz - www.wiezyca.pl


Wyciąg narciarski Koszałkowo - Wieżyca Kaszuby - fot. KoszałkowoNarty na Kaszubach! Stok w Wieżycy - fot. KoszałkowoWieżyca Koszałkowo - wyciąg narciarski - fot. Koszałkowo • WIEŻYCA - Szymbark Kotlinka 🏂 (ok. 40 km od Gdańska)


Wyciąg narciarski Wieżyca KotlinkaDługość stoku ok. 320m.Wiosenna panorama na jezioro Ostrzyckie - z Wieżycy Kotlinki Jeden z dwóch wyciągów, jest  obecnie najdłuższym w Wieżycy urządzeniem, o wydajności 900 osób na godzinę. Przy sprzyjających warunkach pogodowych wyciąg jest czynny od 9 do 22 przez cały tydzień. Wypoczynek ułatwia oświetlenie, a uprzyjemnia nowe nagłośnienie. Działa zmodernizowana wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz elektroniczny dostęp do wyciągu.  Dla dzieci przygotowano mały wyciąg orczykowy. Zapraszamy wszystkich także na snowtubing!


Na samej górze wyciągu znajduje się zadaszony grill, gdzie między zjazdami można odpocząć w ciepłym pomieszczeniu oraz upiec smaczną kiełbaskę na ogniem.
Na górze i na dole stoku znajdują się parkingi. Parking na szczycie mieści 300 samochodów. Dzięki temu bez trudu można zaparkować swój samochód.
Na terenie ośrodka działa szkółka narciarska Skitersi - tel. 518 970 907


Wieżyca - Szymbark, ul. Górska 3, tel. 58 684 39 07. www.wiezycakotlinka.pl    Facebook - jest tutaj


Wieżyca Kotlinka - górny parking wyciągu narciarskiegoWieżyca Kotlinka - fragment zaplecza gastronomicznegoStoki zjazdowe Wieżycy Kotlinki wiosną


Noclegi w Wieżycy - są tutaj oraz sąsiędnim Szymbarku - są tutaj

Zapraszamy zimą na narty na Kaszuby - pomorskie wyciągi narciarskie ⛷ czekają!
Poniżej wybrane zdjęcia ośrodków narciarskich na Pomorzu. 


Ciekawostki o śniegu ❄️


Sztuczny śnieg - a dokładniej śnieg techniczny - pochodzący z armatek śnieżnych jest nieco odporniejszy na topnienie ze względu na inną strukturę krystaliczną oraz większą gęstość. Mniejsze płatki (naturalne mogą mieć nawet do kilku cm średnicy) są efektem małej odległości między dyszą armatki a ziemią. Topniejący śnieg techniczny przypomina grubą kaszę.


Rodzaje śniegu naturalnego oraz ich właściwości są opisane - tutaj

Ceny w sezonie 2019 (orientacyjne, bez karnetów, dla narciarzy)


Amalka
1,81 zł / 1 wjazd (pn - pt) - przyjmując 10 wjazdów + 1 gratis
2,27 zł / 1 wjazd (sob - nd) - przyjmując 10 wzjazdów + 1 gratis


Paczoskowo
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, pn - nd)Kryty stok narciarski Gdańsk
1,70 zł / 1 wjazd (ulgowy, pn - nd)


Sopot Łysa Góra
1,81 zł / 1 wjazd - przyjmując 10 wjazdów + 1 gratis


Szymbark Kotlinka
2 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,60 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,50 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)

Trzepowo
1,65 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,50 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)

Wieżyca Koszałkowo  
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,76 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,20 żł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2,16 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)

■ wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo - był czynny 19 - 31.12.2018 i 2.01. - 31.03.2019
■ wyciąg narciarski Trzepowo - był czynny 20 - 27.12.2018, 4-15.01, 19.01.-15.02.2019
■ wyciąg narciarski Paczoskowo - był czynny 20 stycznia - 6 marca 2019
■ wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka - był czynny 21 - 26.2018, 7.01.-3.03.2019
■ wyciąg narciarski Sopot - był czynny 26 stycznia - 7 lutego 2019
■ wyciąg narciarski Amalka - był czynny 25 stycznia - 12 lutego 2019
■ wyciąg narciarski PRZYWIDZ - był czynny 26 stycznia - 13 lutego 2019


■ wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo - był czynny 10.01 - 8.04.2018 
wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka - był czynny 13.01 - 8.04.2018
wyciąg narciarski Paczoskowo - był czynny w okresie 13.01 - 1.04.2018

wyciąg narciarski Trzepowo - był czynny 12.01. - 27.03.2018  
wyciąg narciarski Amalka - Sulęczyno - był czynny 17-28.01 oraz 8.02 - 19.03.2018
wyciąg narciarski Góra Chrobrego (Elbląg) - był czynny 17-25.01 oraz 7.02-11.03.2018
wyciąg narciarski Łysa Góra (Sopot) - był czynny w dniach 17-24.01 ioraz  6.02 - 8.03.2018
wyciąg narciarski Przywidz - był czynny 17-27.01 i od 7.02. - 12.03.2018