Zimowe atrakcje: narty, łyżwy, sanki, snowboarding, snowtubing, lodowiska, snowparki, stoki i wyciągi narciarskie - w Trójmieście, na Kaszubach i Żuławach.

 • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
 • ulica : Amalka, Elbląg, Gdańsk, Kosowo, Łyśniewo Sierakowickie, Przodkowo, Przywidz, Sopot, Sulęczyno, Trzepowo, Wieżyca, Wieżyca Kotlinka
A A

Kiedy chwyci mróz, także w pomorskim można oddać się przyjemnościom "białego szaleństwa" na wyciągach narciarskich 🏂 położonych na Kaszubach.  No, przynajmniej dobrej rozgrzewki przed wyjazdem na narty w prawdziwe góry. Amalka, Kosowo, Szymbark, Trzepowo, Wieżyca - to miejsca znane nie tylko trójmiejskim fanom zimowych sportów. Ale nie każdy wie, że także Elbląg ma swój wyciąg narciarski na Górze Chrobrego. Sprawdźmy zatem warunki śniegowe na stokach. Przez cały rok możemy także trenować jazdę na nartach i snowboardzie na sztucznym stoku Skimondo w Gdańsku (informacje poniżej).


Przy temperaturze poniżej -4, działają już wydajKryty stok narciarski Gdańskne armatki śniegowe (pracowicie strzelają w nocy), więc białego puchu nie brakuje. Klimat sprzyja Kaszubom - często gdy w Gdańsku jest odwilż, kilkanaście km dalej, na kaszubskich wzgórzach wita gości lekki mróz. Wyciągi narciarskie na Kaszubach korzystają także z zapasów śniegu, który pozwala szusować również w okresach dodatnich temperatur.


Jak wyglądał sezon narciarski w poprzednich latach - można zobaczyć na dole artykułu. Informacje będą aktualizowane na bieżąco także w tym sezonie. Zapraszamy w pomorskie - na Kaszuby!


Zima/wiosna 🏂
Ceny w sezonie 2019 (orientacyjne, bez karnetów, dla narciarzy)


Amalka
1,81 zł / 1 wjazd (pn - pt) - przyjmując 10 wjazdów + 1 gratis
2,27 zł / 1 wjazd (sob - nd) - przyjmując 10 wzjazdów + 1 gratis


Paczoskowo
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, pn - nd)
1,70 zł / 1 wjazd (ulgowy, pn - nd)


Sopot Łysa Góra
1,81 zł / 1 wjazd - przyjmując 10 wjazdów + 1 gratis


Szymbark Kotlinka
2 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,60 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,50 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)

Trzepowo
1,65 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,50 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)

Wieżyca Koszałkowo  
2,20 zł / 1 wjazd (normalny, pon. - pt.)
1,76 zł / 1 wjazd (ulgowy, pon. - pt.)
2,20 żł / 1 wjazd (normalny, sob., nd. i święta)
2,16 zł / 1 wjazd (ulgowy, sob., nd. i święta)
Lodowiska - czynne także "powyżej zera" -  są tutaj


Kuligi - organizatorzy (stajnie i ośrodki jeździeckie - są tutaj


Noclegi całoroczne - (patrz także wyszukiwarka po prawej) - są tutaj
Wyciągi narciarskie ⛷ - pomorskie • AMALKA 🏂  (5 km od Sulęczyna, 12 km od Sierakowic)


Narty Amalka wyciąg narciarski KaszubyDługość stoku 260 m, szerokość ok. 60 m, 33 m różnicy wzniesień. To kilkuletni obiekt narciarski z dwoma równoległymi wyciągami. Dzieci mogą skorzystać także z trzeciego, mniejszego wyciągu dla początkujących. Całość jest dobrze oświetlona, wyposażona w parking, grill bar. Na miejscu działa powiększona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (wymieniony sprzęt) oraz profesjonalny serwis narciarski (m.in ostrzenie, smarowanie, naprawy, itp.). O odpowiednią jakość pokrywy śnieżnej dbają armatki oraz ratrak. W Amalce działa także szkółka narciarska (tel. 602 474 009, 602 497 969). Na odwiedzających wyciąg w Amalce często czekają specjalne, miłe niespodzianki. Wyciąg narciarski Amalka SulęczynoPrzy sprzyjających warunkach śniegowych w stałej ofercie są również kuligi. Szczegóły organizacyjne i ceny są dostępne telefonicznie.


Cennik i godziny otwarcia - są tutaj Serdecznie zapraszamy!
Amalka, tel. 58 684 48 85
www.nartyamalka.pl
Aktualności na Facebook - sa tutaj  • GDAŃSK - SkiMondo 🏂 - całoroczny, kryty, sztuczny stok narciarski


To pierwszy w Trójmieście i w województwie pomorskim trenażer szkoleniowy umożliwiający jazdę na nartach i snowboardzie przez cały rok - niezależnie od pogody. Konstrukcja sztucznego stoku bazuje na ruchomej taśmie o długości ponad 9 metrów, kącie nachylenia 13 stopni oraz regulowanej prędkości - maksymalnie do 24 km/godz. Powierzchnia taśmy jest dodatkowo zwilżana wodą dla zmniejszenia tarcia, aby stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
Sztuczny stok narciarski SkiMondo umożliwia naukę i doskonalenie technik zjazdowych osób w każdym wieku i o różnych umiejętnościach - w tym także od zera. 10 minut treningu może w przybliżeniu odpowiadać 4 kilometrowej trasie na naturalnym stoku w otwartej przestrzeni.


SkiMondo Gdańsk TrójmiastoNa miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, korzystanie z której jest skalkulowane w cenie zjazdu. W ofercie jest również przechowanie butów i kasków.
Każdy członek klubu SkiMondo posiada indywidualny SkiPass ,w formie karty zbliżeniowej, na który deponuje środki  finansowe. Za jego pomocą rozlicza zjazdy, których cena jest zmienna i zależy od dnia tygodnia i godziny. W ofercie znajdują się również karnety na określoną ilość setów lub na określony czas.
Wsparcia merytorycznego udzielają licencjonowani instruktorzy szkoły narciarskiej Paulski.           Karnety i kursy - są tutaj

Dodatkową atrakcją klubu SkiMondo jest stanowisko z zestawem Oculus Rift - Oculus Rift Gdańsk Trójmiastogry w świecie wirtualnej rzeczywistości, która wzbudza ostatnio lawinowe zainteresowanie. Grający nakłada specjalne gogle mieszczące soczewki, wyświetlacz, żyroskopy i inne elementy zapewniające trójwymiarowy obraz w jakości HD. Obracajac głowę przesuwamy obraz w odpowiednią stronę mając cały czas wypełnione w 100% pole widzenia. W efekcie tego "zanurzenia" w wirtualnym świecie doznajemy unikalnych wrażeń wizualnych, które mocno oddziaływują na nasze zmysły.


SkiMondo Gdańsk
Gdańsk Przymorze, Aleja Grunwaldzka 355
(wejście od strony parkingu po prawe stronie biurowca Alchemii)
tel. 583 550 550,  czynne przez cały tydzień godz. 9-21
www.skimondo.pl
Aktualności: Facebook - jest tutaj        Więcej zdjęć ze stoku - jest tutaj • KOSOWO 🏂   koło Przodkowa - wyciąg narciarski Paczoskowo


Wyciąg narciarski Paczoskowo KosowoDługośc stoku i wyciągu wynosi około 270 metrów. To najmłodszy i najbliżej położony Trójmiasta kaszubski stok narciarski. Znajduje się około 25 km od centrum Gdańska i 28 km od centrum Gdyni - w kierunku na Kartuzy.


UWAGA - nowość sezonu 2019 - SNOWTUBING!


Jak na obiekt o dobrym standardzie przystało Paczoskowo jest ratrakowane i dobrze oświetlone, a w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Na miejscu czynnna jest wypożyczalnia nart oraz chata grilowa, gdzie można się ogrzać i zjeść cieWyciągi narciarskie na Kaszubach - Paczoskowopły posiłek.
Ceny, dojazd i godziny otwarcia - na www.paczoskowo.pl


Kontakt tel. 664 432 604
e-mail: paczoskowo@wp.pl
Aktualności Facebook - sa tutaj • ŁYŚNIEWO SIERAKOWICKIE 🏂 - koło Sierakowic - wyciąg narciarski Ńemino


Stok i wyciąg narciarski o długości 200 metrów jest dedykowany przede wszystkim osobom początkującym w jeździe na nartach i snowboardzie. Świetnie poczują się tutaj także dzieci, dla których są przygotowane specjalne pontony do zjazdów po śniegu. Zapraszamy narciarzy i snowboardzistów z własnym sprzętem (deski kerwingowe można wypożyczyc na miejscu).
Oferujemy korzystne ceny:
 
- 30 zł/godz. dla dorosłych
- 15 zł/godz. dla dzieci
- 10 zł/godz. wypożyczenie pontonu lub deski kerwingowej


Przy stoku znajduje się domek, w którym serwowane sa gorące napoje (kawa, herbata) oraz smaczne i pożywne zupy. Wyciąg działa w godzinach 12 - 16.


Obiekt jest jedną z atrakcji Folwarku Ńemino, który oprócz nocWyciąg narciarski ŃEMINO Łyśniewo Sierakowicelegów oferuje także golf, sauny, banie, fitness, wędkowanie, jazdę konną i bryczką czy pływanie łódką po jeziorze. Ńemino jest urokliwym miejscem kameralnego, komfortowego, całorocznego wypopoczynku.


Kontakt tel. 795 13 57 57
Łyśniewo Sierakowickie 33
GPS N 54° 21' 20" E 17° 50' 17"

Więcej informacji - jest tutaj
 • PRZYWIDZ 🏂 (ok. 30 km od Gdańska w kierunku Kościerzyny)


Zbudowany jest tutaj najdłuższy wyciąg narciarski na Pomorzu. Stok narciarski o długości 600 metrów jest oświetlony, sztucznie dośnieżany i ratrakowany.
W Przywidzu znajdują także 2 wyciągi orczykowe oraz:
Wyciąg narciarski Przywidz - Zielona Brama
- snowtubing (zjazdy na dętkach)
- wypożyczalnię i serwis narciarski
- licencjonowana szkoła narciarska
- karczma i parking

Kontakt: tel. 58 682 51 55, tel. 509 98 98 22 (szkółka narciarska)
www.nartyprzywidz.com.pl                      Noclegi - są tutaj • SOPOT - Łysa Góra 🏂 - dojazd ulicą Żeromskiego i Herberta - tutaj


Długość stoku - ok. 350m.
Wyciąg narciarski Łysa Góra SopotSama góra wznosi się na 110 m ponad poziom morza. To miejsce najtłumniej jest odwiedzane w zimie, kiedy można skorzystać z dwóch tras narciarskich, toru saneczkowego oraz snow-parku. Stanowi naturalne, narciarskie zaplecze mieszkańców Trójmiasta.  Dla udogodnienia uruchamiany jest wyciąg orczykowy i dobre oświetlenie po zmroku oraz zaplecze gastronomiczne. W pobliżu znajduje się także mała skocznia narciarska. Niestety ze względu na położenie obiekt jest mocno wrażliwy na kaprysy pogody.


Tel. 58 555 78 25


Więcej informacji o wyciągu narciarskim na www.lysa-gora.pl
Plan dojazdu i więcej zdjęć - jest tutaj
Aktualności Facebook - są tutaj • SZYMBARK Kotlinka 🏂 - patrz ośrodek Wieżyca Kotlinka - poniżej


Kotlinka Szymbark wyciąg narciarski • TRZEPOWO 🏂  35 km od Gdańska na trasie do Kościerzyny, przez Kolbudy i Przywidz.


Długość stoku - ok. 300 m. Obiekt dysponuje szeroWyciąg narciarski Trzepowo - pomorskiekim, bezpiecznym stokiem, sztucznie naśnieżanym, ratrakowanym i dobrze oświetlonym. Znajdują się na nim:


• 2 wyciągi narciarskie, orczykowe (300 metrów długości)
• 2 wyciągi i kręcone tory do snowtubingu (najdłuższy na Pomorzu tor zjazdowy - 2 x 200 metrów)
• specjalny wyciąg do nauki jazdy na nartach i snowboardzie - tor szkoleniowy długości 100 m)
wyciąg 50 m (przedszkole narciarskie)
Wyciąg narciarski Trzepowo - barbogaty w atrakcje snowpark ((m.in boksy 3 i 6 m, rail)
• duży, bezpłatny, oświetlony parking,
• przestronny, przytulny bar z kominkiem oraz drugi mini bar
• wiata grillowa,
• powiększona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (tel. 502 810 746)


Na miejscu działa także serwis sprzętu narciarskiego, w którym wykujemy takie usługi jak:
  - smarowanie na gorąco
  - ostrzenie krawędzi
  - uzupełnianie ubytków
  - szlifowanie

Trzepowo, tel. 606 657-660 , www.nartykaszuby.pl,   ZAPRASZAMY!
Aktualności Facebook - sa tutaj


Wyciąg narciarski Trzepowo zaprasza na narty - na Kaszuby!Snowtubing na Kaszubach - wyciąg narciarski TrzepowoKaszuby - ośrodek narciarski Trzepowo - wiata z kominkiem • WIEŻYCA Koszałkowo 🏂  (ok. 40 km z Gdańska w kierunku Kościerzyny )


Wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo to obiekt, z najdłuższymi na Kaszubach tradycjami narciarskimi. Posiada stok o długości 300 m z trzema trasamWieżyca - Snowtubing na Kaszubach - fot. Koszałkowoi zjazdowymi oraz górką z dwoma torami do snowtubingu. Jest także miejsce do treningu dla początkujących oraz świetna, dynamiczna atrakcja - profesjonalny snowpark. Na miejscu działa profesjonalna szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz zaplecze gastronomiczne. Stok jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany, jazdę zaś uprzyjemnia muzyka z głośników


O wygodę i bezpieczeństwo gości na stoku dbają wykwalifikoRestauracja Bialy Miś Wieżyca Koszałkowowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Na miejscu czuwają także ratownicy medyczni GOPR.


Przykładowe ceny 2019: karnet 2 godzinny (bez limitu zjazdów) - 50 zł (ulgowy - 40 zł), a całodzienny - 95 zł (ulgowy 80 zł). Dostępne są także karnety 4 i 6 godzinne.


Ośrodek narciarski Wieżyca Koszałkowo oferuje także wygodne noclegi przy stoku - pokoje,  apartamenty oraz małe domki. Całodzienne wyżywienie oraz salę na imprezy okolicznościowe zapewnia ładnie urządzona Restauracja Biały Miś.


Pizzeria Gawra Wieżyca Kaszuby Klub Misianora Wieżyca Kaszuby O wymagające podniebienia Gości odwiedzających ośrodek w Wieżycy dba również pizzeria Gawra. Jej gospodarze postawili sobie za cel serwowanie najlepszej pizzy w tej części Kaszub. Pizzę można zamówić tu także telefonicznie (tel. 604 257 057).


Centrum Aktywnego Wypoczynku KOSZAŁKOWO Wieżyca 
Wieżyca 32 (koło Szymbarka), tel./fax 58 684 38 16.
Bieżące warunki śniegowe i więcej informacji - patrz - www.wiezyca.pl


Wyciąg narciarski Koszałkowo - Wieżyca Kaszuby - fot. KoszałkowoNarty na Kaszubach! Stok w Wieżycy - fot. KoszałkowoWieżyca Koszałkowo - wyciąg narciarski - fot. Koszałkowo • WIEŻYCA - Szymbark Kotlinka 🏂 (ok. 40 km od Gdańska)


Wyciąg narciarski Wieżyca KotlinkaDługość stoku ok. 320m.Wiosenna panorama na jezioro Ostrzyckie - z Wieżycy Kotlinki Jeden z dwóch wyciągów, jest  obecnie najdłuższym w Wieżycy urządzeniem, o wydajności 900 osób na godzinę. Przy sprzyjających warunkach pogodowych wyciąg jest czynny od 9 do 22 przez cały tydzień. Wypoczynek ułatwia oświetlenie, a uprzyjemnia nowe nagłośnienie. Działa zmodernizowana wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz elektroniczny dostęp do wyciągu.  Dla dzieci przygotowano mały wyciąg orczykowy. Zapraszamy wszystkich także na snowtubing!


Na samej górze wyciągu znajduje się zadaszony grill, gdzie między zjazdami można odpocząć w ciepłym pomieszczeniu oraz upiec smaczną kiełbaskę na ogniem.
Na górze i na dole stoku znajdują się parkingi. Parking na szczycie mieści 300 samochodów. Dzięki temu bez trudu można zaparkować swój samochód.
Na terenie ośrodka działa szkółka narciarska Skitersi - tel. 518 970 907


Wieżyca - Szymbark, ul. Górska 3, tel. 58 684 39 07. www.wiezycakotlinka.pl    Facebook - jest tutaj


Wieżyca Kotlinka - górny parking wyciągu narciarskiegoWieżyca Kotlinka - fragment zaplecza gastronomicznegoStoki zjazdowe Wieżycy Kotlinki wiosną


Noclegi w Wieżycy - są tutaj oraz sąsiędnim Szymbarku - są tutaj
  • ELBLĄG - Góra Chrobrego (wyciąg naciarski nieczynny)
UWAGA - Ośrodek w Elblągu zakończył działalność.


Góra Chrobrego jest stacją narciarską malowniczo położoną na progu Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław, w otulinie lasu miejskiego Bażantarnia. Znajduje się 10 minut jazdy od centrum Elbląga oraz 45 minut od Trójmiasta.

Dysponuje świetnymi warunkami naturalnymi. Długość stoku -Wyciąg narciarski Góra Chrobrego Elbląg  wynosząca w linii prostej 410 metrów - oraz różnica poziomów 62 metry sprawiają, że miłośnicy białego szaleństwa znajdą tutaj najlepsze warunki do jazdy na nartach i snowboardzie w całej Polsce północnej.
Szczegółowe informacje (warunki pogodowe, cennik, godziny otwarcia)

Do dyspozycji pomorskich narciarzy przygotowano:


• 4 wyciągi orczykowe o długości 431 m, 410 m, 130 m, 90 m
• najbezpieczniejsze trasy narciarskie w Północnej Polsce opiniowane przez GGóra Chrobrego Elbląg AtrakcjeOPR o długości 450 m, 410 m i 130 m, 90 m
największy na Pomorzu snowpark o powierzchni 1900 m2
• licencjonowaną szkołę narciarstwa i snowboardu "MORski"
• Wydzieloną strefę dla początkujących wraz z przedszkolem narciarskim
SNOWTUBING o dlugości 120 m, slidery jedno i dwuosobowe, wyciąg
• wypożyczalnię sprzętu narciarskiego (narty zjazdowe i biegowe) oraz snowboardowego
 
Stacja narciarska Góra Chrobrego jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.
 
Przedsiębiorstwo Turystyczne "Góra Chrobrego" sp. z o.o.
Elbląg, ul. Bolesława Chrobrego 34
 
Zapraszamy zimą na narty na Kaszuby - pomorskie wyciągi narciarskie ⛷ czekają! A na kryty sztuczny stok narciarski Skimondo - przez cały rok, siedem dni w trygodniu! Poniżej wybrane zdjęcia ośrodków narciarskich na Pomorzu. 

■ wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo - był czynny 19 - 31.12.2018 i 2.01. - 31.03.2019
■ wyciąg narciarski Trzepowo - był czynny 20 - 27.12.2018, 4-15.01, 19.01.-15.02.2019
■ wyciąg narciarski Paczoskowo - był czynny 20 stycznia - 6 marca 2019
■ wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka - był czynny 21 - 26.2018, 7.01.-3.03.2019
■ wyciąg narciarski Sopot - był czynny 26 stycznia - 7 lutego 2019
■ wyciąg narciarski Amalka - był czynny 25 stycznia - 12 lutego 2019
■ wyciąg narciarski PRZYWIDZ - był czynny 26 stycznia - 13 lutego 2019


 


■ wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo - był czynny 10.01 - 8.04.2018
wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka - był czynny 13.01 - 8.04.2018
wyciąg narciarski Paczoskowo - był czynny w okresie 13.01 - 1.04.2018

wyciąg narciarski Trzepowo - był czynny 12.01. - 27.03.2018  
wyciąg narciarski Amalka - Sulęczyno - był czynny 17-28.01 oraz 8.02 - 19.03.2018
wyciąg narciarski Góra Chrobrego (Elbląg) - był czynny 17-25.01 oraz 7.02-11.03.2018
wyciąg narciarski Łysa Góra (Sopot) - był czynny w dniach 17-24.01 ioraz  6.02 - 8.03.2018
wyciąg narciarski Przywidz - był czynny 17-27.01 i od 7.02. - 12.03.2018