Dożynki Rybne Święto Ustki 2022

  • termin : 13 Sierpnia 2022 - 15 Sierpnia 2022
  • miasto : Ustka
  • bilety : wstęp wolny
logo
A A

Sierpniowe "Dożynki Rybne" 🐟 to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się na promenadzie i w porcie, choć w programie jest też m.in. tzw. Fiszparada ulicą Marynarki Polskiej, podczas której rybacy przebierają się w historyczne stroje. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, konkursy w ich rzucaniu, a także liczne imprezy towarzyszące.


The Sun UstkaPodczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Zaplanowano również tematyczne pokazy kulinarne. W ramach Święta Wojska Polskiego odbywają się wojskowe defilady. Warto dodać, że w trakcie dożynek rybnych przyznawana jest nagroda dla najlepszego rybaka.


W tym roku Dożynki Rybne – Święto Ustki, potrwają aż 3 dni!
W trakcie dwóch pierwszych dni świętowania na usteckiej plaży obejrzeć będzie można dwie inscenizacje nawiązujące tematyką do tradycyjnego poławiania ryb z brzegu. Aktorzy w tradycyjnych strojach rybackich sprzed stulecia, przeniosą nas do Ustki z początku XX wieku. Ulicami miasta przejdzie „Fishparada" prowadzona przez Ustecką Orkiestrę Dętą zapraszając wszystkich na ustecką promenadę i plażę, gdzie czekać będzie Jarmark Dożynkowy, koncerty szantowe i stoiska z daniami rybnymi.


Dożynki Rybne - Święto Ustki - program 2022


Promenada Nadmorska, port


13 sierpnia 2022
Inscenizacja „Powrót z połowu" (organizator Dom Kultury)
18:00 koncert zespołu Kubryk
19:00 koncert zespołu Handszpaki
20:00 koncert zespołu Banana Boat


14 sierpnia 2022
10:00 Inscenizacja pokazująca tradycyjny połów z brzegu morskiego
12:00 Fiszparada
12:30 Oficjalne otwarcie, Harengus Rex, koncert Orkiestry Detej
20:00 koncert Sary James
21:00 koncert zespołu Lemon.


15 sierpnia 2022
Obchody Święta Wojska Polskiego:
11:00 - uroczysta msza św.
11:30 – wystawienie warty honorowej przy Pomniku „Ludziom Morza"
12:00 - Uroczystość według ceremoniału wojskowego: Odegranie Hymnu Państwowego i podniesienie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Ustka. Apel Pamięci, salwa honorowa. Złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem „Ludziom Morza". Defilada pododdziałów.


Pogoda w ten weekend nad morzem zapowiada się idealnie. Prognozy sugerują temperatury w Ustce, w dzień, do ok. 23 - 25 stopni Celsjusza. Dużo słońca, może jakieś chmurki rano lub wieczorem, ale bez opadów i burz. Naprawdę świetna pogoda do świętowania Ustki!


Megalandia Ustka - park rozrywki


Atrakcje turystyczne w Ustce - są tutaj


Zapraszamy na Dożynki Rybne Ustka 2022!