Gdańsk Dźwiga Muzę 2019

  • termin : 19 Lipca 2019 - 21 Lipca 2019
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Brama Oliwska
  • miejsce : Plac Zebrań Ludowych
  • www : http://www.scenamuzyczna.pl
logo
A A

Gdańsk Dźwiga Muzę to międzynarodowy, jedyny w Polsce i drugi w Europie, festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od dziewięciu lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy. Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka.


Główną atrakcją Festiwalu jest dwudniowy cykl warsztatów tanecznych, podczas których oddajemy do dyspozycji gości Festiwalu profesjonalnie przygotowane namioty taneczne. The Sun UstkaWychodząc z założenia, że taniec to nie tylko pasja, ale również sztuka, kultura i styl bycia, tworzymy z myślą o naszych gościach przestrzeń wymiany ich doświadczeń, alternatywną wobec stricte muzycznych festiwali atrakcyjną wakacyjną formę spędzenia czasu wolnego będącą inspiracją dla ich dalszych artystycznych poszukiwań. Nasze warsztaty mają na celu danie możliwości bezpośredniej współpracy z autorytetami tanecznego świata, przybliżenie odległych gwiazd każdemu, kto tylko pragnie uczyć się od najlepszych. Do tej pory gościliśmy choreografów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Japonii, Algierii, Niemiec, Rosji. Nie inaczej będzie i w tym roku.


Po całodniowych warsztatach dajemy możliwość sprawdzenia swoich sił w walkach tanecznych odbywających się pod okiem profesjonalnych sędziów zza granicy.


Kto jeszcze nie ma planów na wakacje, niech szybko zapisuje w kalendarze 19 -21 lipca 2019 roku, to będzie dobry weekend! Nie może Was tam zabraknąć!


Więcej informacja na stronie www.festiwalgdm.pl