MFF "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2019

  • termin : 24 Lipca 2019 - 28 Lipca 2019
  • miasto : Wiele
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" 2019


W Kaszubskich Spotkaniach z Folklorem Świata biorą udział amatorskie zespoły folklorystyczne z Polski i innych regionów świata.


W dniach 24 do 28 lipca 2019 r. na scenach Brus, Chojnic, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz i Wiela wystąpi 17 grup folklorystycznych z 9 krajów: Chile, Czech, Indii, Meksyku, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, a także polskie zespoły folklorystyczne z POLSKI: z Warszawy Warszawianka, Grajewianie z Grajewa oraz z Kaszub: Dworek Polski z Chojnic, Bławatki z Chojnic, Kaszubskie Nuty z Nowego Klincza, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus w tym grupy: Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który 24 lipca 2019 wieczorem o godz. 19.00 przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY.

Domki nad jeziorem - Kaszuby - WielePrzez następnych kilka dni nasi goście z zagranicy, głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor.


Będzie warto uczestniczyć w koncertach! Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących. Niewątpliwie dużą atrakcją festiwalu stanowił będzie koncert zespołu Skaldowie, który odbędzie się 26 lipca br. na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach (ul. Armii Krajowej). Ponadto podczas Festiwalu odbędą się imprezy towarzyszące. Miłośnicy ludowej twórczości artystycznej i kultury kaszubskiej w niedzielę 28 lipca będą mogli się spotkać podczas JARMARKU ZABORSKIEGO. Od godziny 10.00 na ulicy Józefa Chełmowskiego w Brusach będzie można zobaczyć różnorodne kiermasze oraz pokazy sztuki i kuchni ludowej.


Festiwal zakończy się 28 lipca 2019 roku KONCERTEM FINAŁOWYM na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach. Poprzedzony będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 18.00 oraz uroczystą paradą wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta.


Serdecznie zapraszamy na Festiwal Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata 2019!