VII Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło"

  • termin : 19 Kwietnia 2018 - 22 Kwietnia 2018
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Grunwaldzka 16
  • miejsce : Teatr Miniatura
logo
A A

VII Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło"


Zapraszamy na spektakularny weekend, podczas którego będzie można obejrzeć przeróżne oblicza teatru improwizacji w wykonaniu najlepszych grup w kraju!

Będzie więc impro nastawione na żarty, ale też te, które stawia na fabułę. Będzie absurd, piosenki, emocje i mnóstwo sugestii rzucanych przez publiczność!

Nie zabraknie również impro dla dzieci czy muzycznych improwizacji. Proponujemy także bogatą ofertę warsztatów prowadzonych przez najlepszych trenerów, w tym roku także z zagranicy!


Impro (improv) jest jedną z formuł szeroko rozumianego teatru improwizacji. Specyfiką Impro jest to, że improwizujący urzeczywistniają na scenie pomysły widzów - współuczestników wydarzenia, a czynią to w ściśle określonych ramach gier bądź dłuższych form występu. Dzięki takiej formule spotkanie improwizatorów i widzów jest kreatywne i bardzo wciągające dla obu stron. Za granicą Impro znane jest już od połowy XX wieku, stanowiąc równorzędną gałąź rozrywki, a także bardzo często jest wykorzystywane w treningu aktorskim. W Polsce dopiero odkrywamy tę formę - pewnego rodzaju przełom nastąpił kilka temu. Wtedy to, niezależnie od siebie, zawiązało się kilka grup improwizacyjnych (a przynajmniej można było o nich usłyszeć). Zespoły te działają w różnych środowiskach, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że każdy z nich rozwija się samodzielnie, a ich publiczność poznaje formułę właśnie przez nich uprawianą.

Gdański Festiwal Impro organizowany jest według trzech zasad:
- po pierwsze umożliwiamy wspólne występy grupom Impro z całej Polski, wymianę poglądów a także doświadczeń (w ramach warsztatu);
- po drugie umożliwiamy mieszkańcom Gdańska i całego Trójmiasta przeżycie twórczej przygody. Ponadto, jakkolwiek Impro jest bardzo atrakcyjne, jest wciąż znane stosunkowo niewielkiej liczbie osób. Faktem jest, że istnieje grupa lojalnych odbiorców, którzy regularnie uczęszczają na występy. Są to w większości studenci. Wyjście do teatru sprawia, że możemy zainteresować tą formą występu nowych odbiorców.
- po trzecie - tworzymy festiwal, który ma szansę stać się jedną z wizytówek Gdańska (i Trójmiasta). Możemy poszczycić się tym, że Gdańsk stanowił bardzo ważny ośrodek teatrów studenckich (m.in. Bim-Bom - jeden z dwóch pierwszych teatrów studenckich powstałych w Polsce na początku lat 50-tych czy Festiwal Teatrów Studenckich "Wyjście z cienia"). Obecnie zjawisko teatru studenckiego jako takie nie istnieje, ale potrzeby młodych ludzi pozostają te same. Ufamy, że Impro jest odpowiedzią na potrzeby naszych czasów - dla społeczeństwa interaktywnego. I edycja festiwalu udowodniła, że w świecie okołoteatralno-kabaretowym Gdańsk znów zajmuje bardzo ważne miejsce.

PROGRAM - VII Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło

19.04.2018 CZWARTEK

Wiosełko*

Warsztaty**

PUB SPÓŁDZIELNIA:

20:00 Trójmiejskie Dżemogranie Adama i Suchego

20.04.2018 PIĄTEK

Wiosełko*

Warsztaty**

TEATR MINIATURA:

18:00 JACHIMEK TREMISZEWSKI TRIO / IMPROKRACJA

20:15 KWADRUPLET (występują: AD HOC, Dwaj Panowie, Ella Gant i Dan Seyfried Duo, Siedem Razy Jeden)

KLUB:

23:00 BULION ZE ŚLIWKĄ (muzyczne party)

21.04.2018 SOBOTA

Warsztaty**

TEATR MINIATURA:

15:00 Wiosełko*

17:00 IMPY / SIEDEM RAZY JEDEN

19:15 PAWEŁ KUKLA / AD HOC

KLUB:

22:00 JABŁONIE i GRUSZE (Szalone miksy, których akcja odbędzie się w wymyślonym przez fejsbudowniczych miasteczku)

22.04.2018 NIEDZIELA

13:00 Wielka Mafia Gdańska***

TEATR MINIATURA:

17:00 WYMYWAMMY / DAMY NA PANY

19:15 GRAND FINAL PODAJE DŹWIĘK

KLUB:

22:00 TADEKS (panel wykładowy i dyskusja o komedii w Polsce. Przemówią Małgorzata Różalska, Wojciech Kamiński, Alan Pakosz, Mateusz Płocha. Prowadzenie Wojciech Tremiszewski.)

*Wiosełko – Impro dla dzieci, bilety do nabycia w Teatrze Miniatura

** Warsztaty: Opis warsztatów wraz z instrukcją zapisów warsztaty@kulmiasto.pl

*** Wielka Mafia Gdańska – gra towarzyska, szczegóły w osobnym wydarzeniu. Zapisy: warsztaty@kulmiasto.pl

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Organizator: Inkubator Kultury Kulmiasto

Współorganizatorzy: Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury

Partnerzy: kupbilecik.pl, Hotel Logos, Spółdzielnia, Regionalne Centrum Wolontariatu,

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Improstrefa.pl, trójmiasto.pl, CDN, wydarzysie.pl, noclegowo.pl, Mors, improv club, e-teatr.pl, dlastudenta.pl, newsello.pl,

Miejski Teatr Miniatura, al. Grunwaldzka 16

Pub Spółdzielnia, Abrahama 7

Hotel Logos, ul. Uphagena

Bilety i karnety do nabycia www.kupbilecik.pl oraz w dniu wydarzeń w Teatrze Miniatura od godz. 16.00. Karnety 150 zł normalny / 120 zł ulgowy. Bilety Teatr Miniatura 30 zł normalny / 25 zł ulgowy. Bilet Spółdzielnia 20 zł na godz. przed wydarzeniem. Bilet Klub Festiwalowy 10 zł na godz przed wydarzeniem. Kontakt: bilety@kulmiasto.pl.

Szczegółowe informacje, opisy grup, adresy i wiele więcej na: https://www.facebook.com/podajwioslo/ oraz www.kulmiasto.pl