Volvo Gdynia Sailing Days 2018

logo
A A

Volvo Gdynia Sailing Days – największy cykl regat w Polsce – po raz kolejny w Gdyni. Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmierzą się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. Na gdyńskim horyzoncie będzie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich. Zawody potrwają do 17 lipca 2018 roku.
Polska, Europa, świat – Volvo Gdynia Sailing Days to przedsięwzięcie skupiające najważniejsze regaty żeglarskie.

Volvo Gdynia Sailing Days to nie tylko sportowe zmagania na wodzie. Na czas trwania imprezy gdyńska Marina zamienia się w regatowe miasteczko, w którym nie sposób się nudzić.

Wśród „lądowych” atrakcji znajdą się m.in. bezpłatne zajęcia sportowe oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody żeglarskie. Tradycyjnie w obrębie miasteczka pojawią się food-trucki oraz mobilne kawiarnie – burgery, panini, koktajle i pyszna kawa gwarantowane!

Na najmłodszych czeka mini strefa żeglarska. Dzieci będą mogły wziąć udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej - PolSailing. Program jest największym, kompleksowym przedsięwzięciem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Okręgowymi Związkami Żeglarskimi i klubami oraz z wykorzystaniem środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Szczegóły programu na stronie: www.gdyniasailingdays.org