10. NDI Sopot Classic - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020

  • termin : 26 Lipca 2020 - 01 Sierpnia 2020
  • godzina : 20.00
  • miasto : Sopot
  • ulica : Moniuszki 12
  • miejsce : Opera Leśna
  • www : http://sopotclassic.pl
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów - to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu Sopot Classic.

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymają w ofercie zróżnicowane koncerty, które wzbogacą repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także staną się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.


Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTspojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.


PROGRAM:


10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic jubileuszowa edycja odbędzie się w Operze Leśnej i rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 26 lipca 2020 roku, o godzinie 20.00. Będzie to Wieczór Czeski, którego gospodarzem będzie Mariusz Szczygieł. Wystąpią muzycy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyr. Wojciecha Rajskiego. Zaśpiewają m.in. Helena Vondrackowa, Piotr Buszewski (tenor), Izabela Matuła (sopran).

Z kolei 29 lipca, pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego zagrany będzie Koncert Polski. Wystąpią m.in. Ingolf Wunder, pianista i dyrygent, i solistka Katarzyna Trylnik (sopran). Całość zwieńczy Koncert Finałowy - Gala Operowa. Obok filharmoników PFK wystąpią Rolando Villazon (tenor) i Pumeza Matshikiza (sopran).


BILETY oraz więcej informacji na stronie www.sopotclassic.pl