11. NDI Sopot Classic - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2021

  • termin : 25 Lipca 2021 - 31 Lipca 2021
  • godzina : 20.00
  • miasto : Sopot
  • ulica : Moniuszki 12
  • miejsce : Opera Leśna
  • www : http://sopotclassic.pl
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów - to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu Sopot Classic.

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymają w ofercie zróżnicowane koncerty, które wzbogacą repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także staną się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.


Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTspojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.


PROGRAM:


25.07.2021 - Wieczór włoski - Koncert ...
Opera Leśna
27.07.2021 - Koncert Muzyki Polskiej
Kościół Gwiazda Morza w Sopocie
29.07.2021 - COLLEGIUM 1704
Kościół św. Jerzego w Sopocie
31.07.2021 - Ildar Abdrazakov - Gala operowa
Opera Leśna


BILETY oraz więcej informacji na stronie www.sopotclassic.pl