8. NDI Sopot Classic - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

  • termin : 04 Sierpnia 2018 - 11 Sierpnia 2018
  • miasto : Sopot
  • bilety : 15 - 120 zł
logo
A A

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów - to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu Sopot Classic.

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymają w ofercie cztery zróżnicowane koncerty, które wzbogacą repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także staną się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.

Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.


W czwartek 9 sierpnia w kościele św. Jerzego w Sopocie wystąpi specjalizujący się w wykonawstwie A capella brytyjski zespół VOCES8. Grupa występuje intensywnie w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, wykonując niezwykle szerokie spektrum kompozycji: od renesansowej polifonii do utworów współczesnych. Wszechstronność i celebracja ekspresji muzycznej ma kluczowe znaczenie dla etosu przyświecającego członkom Voces8.

Program:
4 sierpnia godz. 20:00
Opera Leśna Sopot
Piotr Beczała - Koncert Inauguracyjny

7 sierpnia godz. 18:00
Sala koncertowa PFK, Opera Leśna Sopot
Koncert Muzyki Polskiej

9 sierpnia godz. 20:00
Kościół św. Jerzego, Sopot
VOCES8

11 sierpnia godz. 20:00
Opera Leśna Sopot
Pod niebem Paryża - Koncert Finałowy

BILETY:
Szczegółowe informacje, bilety: www.sopotclassic.pl

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu), Metropolitalna Karta do Kultury

Kasy:

OPERA LEŚNA, ul. Moniuszki 12, Sopot, tel. 58 555 84 11
kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00

INFORMACJA TURYSTYCZNA SOPOT, Plac Zdrojowy 2, Sopot
kasa czynna codziennie w godzinach 10:00 do 18:00

PUNKT INFORMACJI KULTURALNY SOPOT, Plac Przyjaciół Sopotu
kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-20:00
na godzinę przed każdym koncertem (w miarę dostępności miejsc)
a także online: www.sopotclassic.pl