Cudawianki 2019 - Lato zaczyna się w Gdyni

  • termin : 22 Czerwca 2019
  • miasto : Gdynia
  • miejsce : Centrum/Bulwar Nadmorski/Plaża Śródmieście
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.cudawianki.eu
logo
A A

Cudawianki GdyniaWydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki" inauguruje sezon letni w Gdyni po raz 12. Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadbało o różnorodny i niezwykły program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców.


Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej - Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.


"Lato zaczyna się w Gdyni. Cudawianki 2019’ zainaugurują tegoroczne wakacje w sobotę 22 czerwca, skupiając swoje działania między plażą Śródmieście, Bulwarem Nadmorskim, Placem Grunwaldzkim, parkingiem przy ul. Zawiszy Czarnego, InfoBox’em i… kilkoma tajemniczymi lokalizacjami.


Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!


  Cuda Wianki 2019 - program:


 ❀ 22 czerwca 2019 (sobota)
19:15 Need More Clouds
20:15 Gutek
21:15 Marika
23:00 Dub FX & Mr Woodnote


Na plażowej, cudawiankowej scenie, zaprojektowanej przez Jarosława Koziarę, wystąpią:

Need More Clouds - support wyłoniony w konkursie dla Młodych Zespołów, który urzekł nas swoim mocnym i ożywczym brzmieniem.

Gutek - czarujący swoim głosem artysta, znany z formacji Indios Bravos, który tworzy autorską muzykę na pograniczu reggae, swingu i rhythm-and-bluesa.

Marika - kobieta, wulkan energii, artystka wszechstronna, która wyrosła na brzmieniach reggae-soul, by dokonać stylistycznego przełomu i iść w stronę bardziej elektroniczną i avant-popową.
oraz

Dub FX w towarzystwie Mr. Woodnote’a - oto niezwykły duet, który dzięki jedynemu w swoim rodzaju brzmieniu podbił świat muzyki, ich wypuszczane za pośrednictwem Youtube nagrania w ciągu kilkunastu minut osiągają wiele tysięcy odsłon. Wszystko zaczęło się w Melbourne od inspiracji ulicznym zgiełkiem oraz kilku podróży, które zaowocowały muzycznym wybuchem i popularnością.


Zaplanuj z nami czas w Cudawianki!

 ❀ 22 czerwca 2019 (sobota)
12:00-18:00 - Park Cudów (Bulwar Nadmorski, Plac Grunwaldzki)
13:00-18:00 - CudaMapping. Przed nami zajęcia z tworzenia niezwykle modnego mappingu! Zapraszamy 22 czerwca do galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie dziać się będzie magia!

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, numer kontaktowy, w temacie wpisując CUDAMAPPING) na adres info@cudawianki.eu. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca.

17:00-21:00 - CudaKino (Plac Grunwaldzki)
11:30-18:00 - CudaPodróże (InfoBox)
13:00-17:00 - Gdyński Szlak Nowej Kultury (halo kultura, Biblioteka Śródmieście)
12:00-01:00 - FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego)

 ❀ 23 czerwca 2019 (niedziela)
12:00-21:30 - FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego)


Tegoroczne Cudawianki to hołd złożony wakacjom i dalekomorskim podróżom. W programie znajdą się liczne akcenty z Karaibów, Hawajów, Antypodów oraz Azji. Dzięki warsztatom podróżniczym z blogerami będziemy mogli skutecznie zaplanować samodzielne wakacje w dalekich zakątkach świata, nauczymy się też improwizowania niezbędnego w obliczu zaskakujących sytuacji na trasie.


Pohulamy w rytmie hula, będziemy głośno manifestować swoje zdanie w rytm dźwięków instrumentów etnicznych, odpoczywać pod drzewem przy dźwiękach karaibskich kotłów, a także zachęcać do działań proekologicznych z akcjami Bottle Spirit Polska i Każda Puszka Cenna.


Dzięki firmie Alexander zagramy w pełne zagadek i wymagające zręczności gry planszowe. Fanom rękodzieła zaproponujemy szycie letnich turbanów oraz szaleństwo z pracownią Lilki Szpilki i Bambaks. Miłośników filmu zaprosimy na wykład na temat udziału Gdyni w polskiej (i nie tylko) kinematografii połączony z plenerowym pokazem filmu „Gdynia. Moje Miasto” Jerzego Radosa.


Będzie też nauka mappingu - niezwykłej i modnej sztuki wizualnej.
Najmłodszych zachęcimy do projektowania unikatowych map skarbów, a spieszącym się plażowiczom zaoferujemy cudne czapki przeciwsłoneczne wykonywane techniką origami.


Nie zabraknie też odrobiny ruchu, który zapewni nam wizyta trenerki personalnej, a także Gdynia na Fali. Pozostając w klimacie morskim poznamy tajemnice Protu Gdynia i kilka okrętowych opowieści. Śmiałym i rządnym przygody zaproponujemy wycieczkę w nieznane po „Gdyńskim Szlaku Nowej Kultury” - dokąd zaprowadzą Was dwie trasy gry miejskiej. Dokąd się udacie nie możemy powiedzieć, ale warto w tę podróż wyruszyć.

Nie zabraknie też czegoś dla głodomorów - strefa FoodCuda podobnie, jak w ubiegłym roku będzie działała przez dwa dni na Parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego. W propozycjach menu odnajdą się zarówno miłośnicy mięsa, jak i warzywni aktywiści.


★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutaj


ZAPRASZAMY NA CUDAWIANKI 2019 W GDYNI :-)