Mikołaje na Motocyklach 2019

logo
A A

W niedzielę 1 grudnia 2019 odbędzie się w Trójmieście  17 edycja parady "Mikołaje na Motocyklach". Celem akcji jest zebranie pieniędzy, z których każdego roku fundowane są posiłki w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego oraz upominki dla dzieci z domów dziecka.


Impreza z roku na rok rośnie w siłę – Mikołaje na Motocyklach 2018 - w Trójmieściew roku 2003 w pierwszej paradzie jechało 9 mikołajów, a w rekordowym roku 2011 w paradzie uczestniczyło 3300 mikołajów, poruszających się na 2468 motocyklach! W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji z zebranych środków udało się ufundować ponad sto dwadzieścia tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarto z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali i wychowanków domów dziecka. 


Na trasę przejazdu zapraszana jest publiczność. Parada będzie niezwykle wMikołaje na motocyklach w Trójmieścieesoła i kolorowa, a trójmiejskie ulice zaleje czerwona fala Mikołajów na ich stalowych rumakach! Oprócz barwnego przejazdu przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, zmotoryzowani święci będą częstować dzieci słodyczami. Wszystkie maluchy będą mogły spotkać Mikołajów, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.


Tegoroczne konkurencje:


Najstarsze sanie
Najstarszy Mikołaj / ŚnieżynkaKlockownia Gdańsk atrakcje dla dzieci
Najmłodsze prawko kategorii A
Najfajniejsze sanie dwuśladowe
Najpiękniejsze sanie jednośladowe
Najfajniejszy Mikołaj
Najfajniejsza Śnieżynka


Warunki uczestnictwa

- znajdują na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebook’u http://www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach

Zdjęcia z parady Mikołajów na motocyklach - są poniżej w galerii.


Zapraszamy na paradę - Mikołaje na Motocyklach 2019!