Mikołaje na Motocyklach 2017

  • termin : 03 Grudnia 2017
  • godzina : 11.00
  • miasto : Trójmiasto
  • miejsce : Stadion Energa - start
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.mikolaje.gd.pl
logo
A A

W niedzielę 3 grudnia 2017 odbędzie się w Trójmieście  15 edycja parady "Mikołaje na Motocyklach". Celem akcji jest zebranie pieniędzy, z których każdego roku fundowane są posiłki w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego oraz upominki dla dzieci z domów dziecka.


Impreza z roku na rok rośnie w siłę – w roku 2003 w pierwszej paradzie Mikołaje na motocyklach 2017jechało 9 mikołajów, a w rekordowym roku 2011 w paradzie uczestniczyło 3300 mikołajów, poruszających się na 2468 motocyklach! W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji z zebranych środków udało się ufundować ponad sto dwadzieścia tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarto z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali i wychowanków domów dziecka. Suma zebranych środków od powstania  imprezy do XIV edycji w 2016 roku jest bliska sześciuset tysiącom złotych.Mikołaje na motocyklach w trójmieście


 Na trasę przejazdu zapraszana jest publiczność. Parada będzie niezwykle wesoła i kolorowa, a trójmiejskie ulice zaleje czerwona fala Mikołajów na ich stalowych rumakach! Oprócz barwnego przejazdu przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, zmotoryzowani święci będą częstować dzieci słodyczami. Wszystkie maluchy będą mogły spotkać Mikołajów, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.


Trasa przejazdu Mikołajów w 2017


- Tegoroczna edycja Mikołajów na Motocyklach tradycyjnie będzie odbywać się na terenie całego Trójmiasta. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 w Gdańsku na parkingu przy Stadionie Energa gdzie zaczynamy formować naszą czerwoną kolumnę. – mówi Szymon Lasek ze Stowarzyszenia Mikołaje na Motocyklach – Około godziny 11:00 wyruszamy ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna w stronę Zieleniaka w centrum Gdańska, za nim zwrot o prawie 180 stopni na Błędnik i dalej główną arterią, alejami Zwycięstwa, Grunwaldzką, Niepodległości i znowu Zwycięstwa w stronę Gdyni, by przed samym południem, dotrzeć ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki. Stamtąd, po wcześniejszym wstępnym podsumowaniu zbiórek oraz ogłoszeniu wyników konkursów dla uczestników, mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę.


Zarówno na starcie, jak i na mecie, czas umilać będą zgromadzonym pozytywne rytmy oraz Sławek Bieniek (jeden z laureatów Idola) z ekipą. Dzięki uprzejmości miasta każdy będzie mógł się również rozgrzać gorącymi napojami. Zapraszamy wszystkich na start, trasę parady lub metę.


Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wykupienie biletu-cegiełki w kwocie nie mniejszej niż 25 zł (w przedsprzedaży) lub 30 zł w dniu imprezy. Bilet-cegiełkę można wykupić na bramkach wjazdowych w Gdańsku. Cegiełki na paradę można też będzie tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebook’u http://www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach
Bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały dochód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Paczki oraz upominki dla dzieci odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki otwartej, jaką Mikołaje prowadziły do 24 listopada.
Do składki może dołączyć również publiczność na starcie i  mecie, wrzucając datki do puszek ustawionych przez Mikołajów.
Na koniec prośba do kierowców, którzy w tym dniu planują przejazd głównymi ulicami Trójmiasta – liczymy na wyrozumiałość i odrobinę luzu oraz wybranie jeśli to możliwe innej trasy przejazdu w godzinach 11.00-13.00 :-) Jedziemy po to, żeby pomóc potrzebującym dzieciom!

Informacji na temat parady udziela: Szymon Lasek – Stowarzyszenie MnM tel. 666131413


Zdjęcia z parady Mikołajów na motocyklach - są poniżej w galerii. W 2016 roku w imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób.  Z Gdyni do Gdańska przejechało ok. 2 tysięcy motocyklistów (w tym ekipa z Finlandii) oraz blisko tysiąc trzysta osób na quadach i innych pojazdach.


Zapraszamy na paradę - Mikołaje na Motocyklach 2017!