Literacki Sopot 2022

logo
A A

Festiwal Literatury "Literacki Sopot"- odbędzie się już po raz jedenasty w dniach 18 - 21 sierpnia 2022 roku. Przed nami edycja irlandzka. Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. 

Literacki SopotLiteracki SOPOT 2022festiwal literatury odbywający się w jednym z Literacki Sopotnajpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki 📚 ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.


W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.


Zapraszamy wszystkich miłośników literatury 📖 do Sopotu :-)


Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT


Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.  Organizatorami wydarzenia są: Miasto Sopot, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Goyki 3 Art Inkubator.


W programie m.in:


Targi Książki (Plac Przyjaciół Sopotu, godz. 11-20)
prezentacje, pokazy, dyskusje, czytania, wystawy
warsztaty dla dzieci, warsztaty rodzinne i dla dorosłychw
gra miejska, słuchowisko teatralne, audycje Ptasiego Radia, projekcje filmowe


Program Festiwalu "Literacki Sopot" 2022 - jest tutaj


Orientacyjna prognoza pogody w Sopocie - od 26 do 31 stopni Celsjusza (ok. 20 - 22 w niedzielę), możliwe przelotne opady wieczorem (czw - sob) i rano (w niedzielę).


Urodziny Sopotu - koncert - są tutaj
⭐ Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj 
⭐ Atrakcje Sopotu - są tutaj


Wzmocnienie - oczyszczenie ciała i umysłu