Literacki Sopot 2021 - Włochy

logo
A A

Festiwal Literatury "Literacki Sopot"odbędzie się już po raz dziesiąty w dniach 19 - 22 sierpnia 2021 roku. Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. 

Literacki Sopotliteracki_sopot_2021_400festiwal literatury odbywający się w jednym z Literacki Sopotnajpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki 📚 ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.


Literacki Sopot był zwycięzcą plebiscytu na Kulturalny Sztorm Wakacje nad morzem w SopocieRoku 2012 organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto”, a w 2016 roku wygrał głosami słuchaczy plebiscyt „Radiowego Domu Kultury” Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii „Wydarzenie”. Siódma edycja festiwalu została uznana „Wydarzeniem Roku 2018" w plebiscycie Pomorskich Sztormów. W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.


Zapraszamy wszystkich miłośników literatury 📖 do Sopotu :-)


Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT


Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Program Festiwalu "Literacki Sopot" 2021:


Szczegółowy program: literackisopot.pl