Literacki Sopot 2023

logo
A A

Festiwal Literatury "Literacki Sopot"- odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 17 - 20 sierpnia 2023 roku. Gościem 12. edycji Festiwalu będzie literatura niemiecka.  Festiwal to nie tylko spotkania z literaturą i debaty, ale też możliwość udziału w targach książki, warsztatach, seansach kinowych czy czytaniach performatywnych. 

Literacki SopotLiteracki Sopot 2023festiwal literatury odbywający się w jednym z Literacki Sopotnajpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki 📚 ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.


W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.


Zapraszamy wszystkich miłośników literatury 📖 do Sopotu :-)


Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT


Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.  Organizatorami wydarzenia są: Miasto Sopot, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Goyki 3 Art Inkubator.


W programie m.in:


Targi Książki
prezentacje, pokazy, dyskusje, czytania, wystawy
warsztaty dla dzieci, warsztaty rodzinne i dla dorosłych
projekcje filmowe


Program Festiwalu "Literacki Sopot" 2023 - wkrótce


⭐ Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj 


⭐ Atrakcje Sopotu - są tutaj