III Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych "U Welesa"

  • termin : 22 Września 2018
  • godzina : 12.00 - 20.00
  • miasto : Owidz
  • ulica : Rycerska 1
  • miejsce : Grodzisko Owidz
logo
A A

Zapraszamy na trzecią edycję Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa". Oprócz ekspozycji stoisk browarów rzemieślniczych, na terenie Grodziska Owidz odbędzie się także Święto Plonów (inscenizacja dawnych obrzędów dożynkowych, warsztaty kuchni średniowiecznej oraz wykład popularnonaukowy). Ponadto odbędą się u nas także Kociewskie Śpiewogry, impreza z zabawami i muzyką na żywo.


Tym razem podczas Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa" swoje produkty prezentować i sprzedawać będą następujące browary: Browar Bytów, Browar Czarna Owca, Browar Brodacz, Browar Gościszewo oraz Browar Rzeka Piwa. Organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami, w tym cieszącą się dużą popularnością i wzbudzającą wiele emocji konkurencję "rzut rzepą przez rzekę". Polega ona na próbie przerzucenia przez nurt Wierzycy... rzepy. Podczas minionych edycji udało się to niewielu osobom. W planach także gra w kapsle, konkurs wiedzy, wyzwania poetyckie i wiele innych. Podczas festiwalu Tomasz Starczewski, piwowar oraz właściciel Browar Czarna Owca z Semlina, opowie o historii i obecnej kondycji browarnictwa rzemieślniczego w Polsce.

Tego samego dnia w Grodzisku Owidz odbędzie się również Święto Plonów, organizowane w ramach cyklu "Kociewski rok z dawną Słowiańszczyzną". Gwoździem programu będzie inscenizacja dawnych obrzędów dożynkowych, zaplanowana w urokliwej scenerii zrekonstruowanego wczesnośredniowiecznego grodu. Tam też zaplanowane są warsztaty kuchni słowiańskiej wraz z degustacją. W sali konferencyjnej Grodziska Owidz odbędzie się natomiast wykład popularnonaukowy Jagody Kurek pt. "Kontekst agrarny obrzędowości dawnych Słowian". Tam też obejrzeć będzie można wystawę prac graficznych Sylwii Zawiślak, zatytułowaną "Demony i klechdy ludowe".


Podczas III Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa" zaproszeni na to wydarzenie rzemieślnicy i rękodzielnicy wystawią swoje prace. Będzie można kupić wyjątkowe przedmioty z duszą, tylko handmade!


Informacje o Grodzisku Owidz, zdjęcia patrz tutaj