Promenada Rzemiosł

  • termin : 17 Sierpnia 2019
  • miasto : Ustka
  • ulica : kard. Stefana Wyszyńskiego 3
  • bilety : wstęp wolny
logo
A A

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Miasto Ustka zapraszają na „PROMENADĘ RZEMIOSŁ”.
The Sun UstkaTego dnia na promenadzie odnajdziesz nie tylko piękny nadmorski plener, ale i niezwykłe przedmioty, spotkasz wyjątkowe osobowości – ludzi, którzy te przedmioty tworzą – rzemieślników, pasjonatów, miłośników sztuki, osoby, które tworzą od dziecka. Pojawia się artyści wyłącznie z regionu Pomorza z zamiłowaniem do rękodzieła i różnorodnych technik zdobniczych i rzemieślniczych. Kowal, tkaczka, garncarz, plecionkarz, hafciarka bursztynnik, cieśla, rzeźbiarz,… będą eksponować swoje umiejętności i wiedzę oraz sprzedawać ręcznie wykonane dzieła.

Jednocześnie odbędą się:

WARSZTATY - tradycyjnego budownictwa szkieletowego (cieśla, strycharz), budowanie ściany szkieletowej, wielkoformatowe gry planszowe dla dzieci.


Podczas imprezy wystąpią zespoły ludowe będące częścią wspólną planowanego widowiska muzyczno teatralnego pt.
„PRZĄDKI I DARCIE PIERZA”- pokaz przędzenia na kołowrotkach i wrzecionach, oraz „Darcie Pierza” – zwyczaj darcia pierza, będące echem dawnych wiejskich tradycji śpiewaczych – powracających, krążących, podejmowanych przez kolejne pokolenia. Pieśni wplecione w rytm codziennej pracy i rytm obrzędowości i rzemiosła, nierozerwalnie związanych z porami roku i cyklem ludzkiego życia.

TARG PRODUKTÓW WIEJSKICH – na targu zaopatrzyć się będzie można w swojskie wędliny, świeże wiejskie jajka, masło i rożnego rodzaju sery. Oprócz mięsnych specjałów na straganach znajdą się ekologiczne przetwory prosto ze spiżarń okolicznych gospodyń, różnego rodzaju uzdrawiające syropy, nalewki, miód, oleje tłoczone na zimno. Podniebienie połechcą przepyszne domowe wypieki.


Zwieńczeniem wydarzenia będzie w tym roku koncert energetycznej grupy Future Folk.

Zapraszamy!


Nowa atrakcja w Ustce - Ministerstwo Szyfrów


Nowe atrakcje dla dzieci


Atrakcje turystyczne w Ustce - są tutaj