Gdynia Design Days 2022

  • termin : 02 Lipca 2022 - 10 Lipca 2022
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Al. Zwycięstwa 96/98
  • miejsce : PPNT Gdynia
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.gdyniadesigndays.eu
logo
A A

Gdynia zaprasza na 15 już edycję wydarzenia Gdynia Design Days 2022.


Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.


Przez 9 lipcowych dni Gdynia staje się tym samym najlepszym letnim miejscem spotkań branży projektowej. Tegoroczne hasło festiwalu brzmi "Współmorze".


Zrównoważona gospodarka morska
Od zawsze ludzie zamieszkujący tereny nadmorskie, czerpali z jego zasobów i możliwości, jakie daje. Morza dostarczają pożywienia i stanowią szlak transportowy. Ale czy korzystamy z tych możliwości mądrze?


Alternatywne materiały
Wiadomo już, że produkcja nowych tworzyw na szeroką skalę to generowanie kolejnych odpadów, na które nie możemy sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to konieczne. Akweny wodne są bogate w zasoby, pozwalające na redukcję śmieci. Wykorzystywać możemy zarówno zupełnie nowe, alternatywne tworzywa, jak i przetwarzać już istniejące odpady.


Kontakt z naturą
Przebywanie nad morzem uczy wielu ważnych umiejętności. Pierwszą z nich jest spowolnienie, które wymusza na nas kontakt z naturą. Kolejna to nauka obserwowania zmian klimatycznych - tutaj ich postęp widoczny jest z roku na rok. Ostatnia to zdolność do szybkiego przystosowywania się do zmian, które wymuszane są przez żywioł wody i wiatru.


Z nad morza, czyli skąd?
Rozmowa na temat wspólnoty oraz morza nasuwa pytanie, kim są tutejsi mieszkańcy? Co ich wyróżnia? Co łączy? Z czym się utożsamiają? Jak morze kształtuje życie ludzi? Jak patrzą na Bałtyk?


To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas Gdynia Design Days 2022 pod hasłem "Współmorze". Bądźcie z nami w dniach 2 - 10 lipca. W tym roku spotkamy się przede wszystkim stacjonarnie w Gdyni. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Wystarczy, że zalogujesz się na naszej stronie https://www.gdyniadesigndays.eu.


PROGRAM: gdyniadesigndays.eu