Kino letnie w Sopocie na molo 2019

  • termin : 01 Lipca 2019 - 31 Sierpnia 2019
  • godzina : 22.00 (lipiec), 21.30 (sierpień)
  • miasto : Sopot
  • ulica : Powstańców Warszawy
  • www : http://kinoletnie.pl
logo
A A

Kolejna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2019, w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Już dwunasty rok z rzędu letnie stolice Polski, zapraszają na wieczorne spotkania z najlepszym polskim i światowym kinem.  Na widzów letniego kina cKino letnie Sopot molozekają  plenerowe sale gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. W każdej projekcji na Molo i przy Krupówkach, może uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).


Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy.


Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.


Zapraszamy do najwygodniejszego kina w Polsce. Rozsiądźcie się na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie :-)

Festiwalowe tygodnie rozpoczną "poniedziałkowe PRAWDZIWE HISTORIE" - z filmami dokumentalnymi. Wśród produkcji z zaskakującymi scenariuszami (napisanymi przez samo życie) film pt. "Optymistki" opowiadający o drużynie siatkarskiej z najstarszą zawodniczką w wieku 98 lat.


Wtorkowe KINO FAMILIJNE będzie można oglądać rodzinnie. Proponowane produkcje to: mądry i wzruszający "Cudowny Chłopak" oraz ujmujący "Paddington 2"


Środy wypełni kino polskie. W ramach cyklu "MADE IN POLAND" pojawią się takie filmy jak komedia "Po prostu przyjaźń", urocza "Córka trenera" oraz widowiskowy "Dywizjon 303. Historia prawdziwa."


We czwartki przewidziano emisję produkcji, które zdobyły różne NAGRODY na największych festiwalach filmowych. Obejrzymy m.in zdobywcę Złotej Palmy w Cannes - "The Square" oraz "The Florida Project" z Willem Dafoe (nagroda amerykańskich krytyków filmowych)


W piątki obejrzymy STORYTEL - najciekawsze, filmowe adaptacje książek. Będą to: "Sherlock Holmes", "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" i "Wielki sen" - z 1946 r. z Humphreyem Bogartem.


Soboty należą do filmów, które otrzymały OSCARY. Będą to: "Green Book", "Snajper" Clinta Eastwooda oraz polska "Zimna wojna" (Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc)


Na koniec tygodnia - „KOBIECE NIEDZIELE z Providentem”. W tym cyklu m.in. brawurowa włoska produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką i modelką Kasią Smutniak, komedia romantyczną „I tak Cię kocham” oraz „Ocean’s 8” (Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna i Anne Hathaway).


Zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy.


PROGRAM KINA LETNIEGO W SOPOCIE 2019


Filmowe dni tematyczne:

Poniedziałki "Prawdziwe historie"
Wtorki  "Kino Familijne"
Środy „Made in Poland”
Czwartki "Festiwalowi laureaci"
Piątki "Storytel - adaptacje filmowe"
Soboty "Oscary"
Niedziele "Kobiece niedziele z Providentem"  


Szczegółowy repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów  - na stronie www.kinoletnie.pl


UWAGA -   Diamentowy Klaps Filmowy – gala z wręczeniem prestiżowej nagrody festiwalu -  5 lipca 2019, molo, godz. 21.30

Tomasz Raczek – prowadzenie
Agnieszka Dygant – wręczenie nagrody, ubiegłoroczna laureatka
Zaproszeni goście: Artur Żmijewski, Katarzyna Figura, Rafał Zawierucha i in.
Prezentowany film: „Sherlock Holmes. Gra cieni” reż. Guy Ritchie.

W przypadku złych warunków atmosferycznych Gala odbędzie się w Sali Columbus w Hotelu Sheraton.

Zapraszamy na lato pełne filmowych emocji :-)


Noclegi w Sopocie - są tutaj


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim
- są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj


Kino letnie Sopot 2019 - zapraszamy na molo!