Kino letnie w Sopocie na molo 2020

  • termin : 01 Lipca 2020 - 31 Sierpnia 2020
  • godzina : 22.00 (lipiec), 21.30 (sierpień)
  • miasto : Sopot
  • ulica : Powstańców Warszawy
  • www : http://kinoletnie.pl
logo
A A

Kolejna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020, w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Już trzynasty rok z rzędu letnie stolice Polski, zapraszają na wieczorne spotkania z najlepszym polskim i światowym kinem.  Na widzów letniego kina cKino letnie Sopot molozekają  plenerowe sale gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).


Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Zapraszamy do najwygodniejszego kina w Polsce. Rozsiądźcie się na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie :-)


UWAGA!  W trosce o komfort widzów, we wszystkich lokalizacjach Kina Letniego wprowadzono szereg udogodnień, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Do wygrodzonych stref kin letnich będzie można wejść po czerwonym dywanie dopiero po dobrowolnym, bezdotykowym pomiarze temperatury i dezynfekcji rąk. Kinomani zasiądą na leżakach i ławach góralskich ustawionych w odpowiedniej odległości tak, by zachować wymagany dystans społeczny. Podczas seansów, zarówno obsługa kina, jak i widzowie będą nosić maseczki lub przyłbice.


Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.


PROGRAM KINA LETNIEGO W SOPOCIE 2020


Filmowe dni tematyczne:

Poniedziałki "Siła muzyki"Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT
Wtorki  "Klasyki polskiego kina"
Środy „Oscary”
Czwartki "Festiwalowe kino artystyczne"
Piątki "Storytel - adaptacje filmowe"
Soboty "125 lat kina"
Niedziele "Kobiece niedziele z Providentem"  


Poniedziałki: Siła Muzyki
W sekcji, której patronuje Radio Zet, znalazły się filmy o tematyce muzycznej: „Amy”, "8. Mila", "Lato", “Serce Jamajki”, "Jesteś Bogiem", "Straight Outta Compton", "Rize", "Gimme Danger", "Patti Cake$"
Wtorki: Klasyki polskiego kina
Na ekranie pojawią się filmy, z których dialogi weszły na stałe do codziennego życia Polaków, wśród nich: “Hydrozagadka”, “Zmruż oczy”, “Seksmisja", "Miś", "Nóż w wodzie", "Kiler", "Kingsajz", "Niewinni czarodzieje"

Środy: Oscary
W niepowtarzalnych plenerowych okolicznościach widzowie zobaczą najsłynniejszego „Shreka” na świecie, „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem, oraz obsypany nagrodami „Green Book”. Ponadto - "Les Miserables: Nędznicy" oraz "E.T."

Festiwalowe czwartki: kino artystyczne
Tego dnia będą pokazywane najciekawsze produkcje docenione na festiwalach w Berlinie, Cannes czy San Sebastian: "Ból i blask", „Przedszkolanka”, "Wysoka dziewczyna", "Biały, biały dzień", "Victoria", "Kafarnaum", "Carol", "Nie ma nas w domu", "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu"

Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą
Na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: "Wielki Gatsby", „Mały Książę”, "Trainspotting", "Dzikość serca", "Carte Blanche", "Czarny Mercedes", "Sherlock Holmes", "Psy"

Soboty: 125 lat kina
Tego dnia na wielkim ekranie będą królować kultowe produkcje, do których widzowie zawsze wracają z dużym sentymentem: "Pół żartem, pół serio", "Utalentowany Pan Ripley", "Blues Brothers", „Mission Impossible”, "Rzymskie wakacje", "Hair", "Powrót do przyszłości", "Cinema Paradiso"

Niedziele: Kobiece Niedziele z Providentem
W tej sekcji zgromadzono filmy pokazujące wyraziste kobiece bohaterki. W repertuarze sąsiadują ze sobą: głośny film „Jestem taka piękna” z niezrównaną Amy Schumer, kameralne „Podwójne życie” z Juliette Binoche oraz porywający musical „Dreamgirls” z Beyoncé Knowles i Jennifer Hudson. Ponadto - "Niezwykła podróż Fakira, który utknął w szafie", "Sokół z masłem orzechowym".


Szczegółowy repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów  - na stronie www.kinoletnie.pl


Zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy :-)


Noclegi w Sopocie - są tutaj


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim
- są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj


Kino letnie Sopot 2020 - zapraszamy na molo!