Kino letnie w Sopocie na molo 2021

  • termin : 01 Lipca 2021 - 31 Sierpnia 2021
  • godzina : 22.00 (lipiec), 21.30 (sierpień)
  • miasto : Sopot
  • ulica : Powstańców Warszawy
  • www : http://kinoletnie.pl
logo
A A

Kolejna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2021, w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Już czternasty rok z rzędu letnie stolice Polski, zapraszają na wieczorne spotkania z najlepszym polskim i światowym kinem.  Na widzów letniego kina cKino letnie Sopot molozekają  plenerowe sale gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).


Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Zapraszamy do najwygodniejszego kina w Polsce. Rozsiądźcie się na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie :-)


UWAGA!  W trosce o komfort widzów, we wszystkich lokalizacjach Kina Letniego wprowadzono szereg udogodnień, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Do wygrodzonych stref kin letnich będzie można wejść po czerwonym dywanie dopiero po dobrowolnym, bezdotykowym pomiarze temperatury i dezynfekcji rąk. Kinomani zasiądą na leżakach i ławach góralskich ustawionych w odpowiedniej odległości tak, by zachować wymagany dystans społeczny. Podczas seansów, zarówno obsługa kina, jak i widzowie będą nosić maseczki.


Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.


🎥 SOPOT FILM FESTIVAL 10-18 lipca 2021 - jest tutaj


🎥 FESTIWAL FILMOWY w GDYNI - 20-25 września 2021 - jest tutaj


PROGRAM KINA LETNIEGO W SOPOCIE 2021:


Filmowe dni tematyczne:

Poniedziałki "Siła muzyki"
Wtorki  "Otwarci na świat"
Środy „Oscary”
Czwartki "Świat Cię potrzebuje"
Piątki "Storytel - kino w związku z literaturą"
Soboty "Komedie, komedie"Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTNiedziele "Kobieta z kamerą"  


Poniedziałki: Siła Muzyki


W sekcji, której patronuje Radio Zet, znalazły się filmy o tematyce muzycznej, w tym wyjątkowy dokument „Skandal. Ewenement Molesty" o początkach polskiej sceny hip-hopowej, rozśpiewany „La La Land", biograficzna „Whitney" i głośne „Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.


Wtorki: Otwarci na świat


Na ekranie pojawią się filmy, zwracające uwagę na 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Mniej nierówności, w tym najnowszy film złotego dziecka światowego kina Xaviera Dolana „Mathias i Maxime", w którym jeden aktorski pocałunek wstrząsa starą znajomością, a także obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych, pełen drobnych gestów współczucia i miłości „Kafarnaum" w reżyserii Nadine Labaki.


Środy: OscaryWakacje nad morzem w Sopocie


Oscarowe środy stały się tradycją festiwalu. W niepowtarzalnych plenerowych okolicznościach przyrody widzowie zobaczą m.in. film „Parasite", który wywrócił do góry nogami światową kinematografię oraz słynnego „Jokera" Todda Phillipsa z oscarową rolą Joaquina Phoenixa, a także nominowaną do najważniejszej nagrody filmowej „Zimną Wojnę" Pawła Pawlikowskiego ze wspaniałymi rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota, Agaty Kuleszy i Borysa Szyca.


Czwartki: Świat Cię potrzebuje


Tego dnia będą pokazywane najciekawsze produkcje nawiązujące do 13. Celu Zrównoważonego Rozwoju: Działania w dziedzinie klimatu. Cykl rozpoczyna wspomniany wcześniej „Home – S.O.S. Ziemia!", a dopełnia brutalnie szczera „Kraina miodu" pokazująca bezmyślną eksploatację natury przez człowieka oraz „Lorax" - propozycja dla całej rodziny, zbudowana wokół marzenia znalezienia prawdziwego drzewa w świecie, w którym wszystkie lasy zostały wycięte.


Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą


Na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Tajemniczy ogród" Marca Mundena z Colinem Firthem, „Dziewczyna z pociągu" Tate Taylor i dwa filmy Guya Ritchiego o najsłynniejszym detektywie świata „Sherlocku Holmesie".


Soboty: Komedie, komedie


W soboty na festiwalu królują komedie, a wśród nich sensacja ostatniego sezonu „Palm Springs", zwariowana, brawurowa komedia w reżyserii Guya Ritchiego „Dżentelmeni", klasyczny kryminał w humorystycznym wydaniu czyli „Na noże" Riana Johnsona oraz propozycja dla całej rodziny „Sekretne życie zwierzaków domowych".


Niedziele: Kobieta z kamerą


Zamykamy filmowy tydzień produkcjami pokazującymi wyraziste kobiety po obu stronachKolejowy Odjazd SOPOT kamery. W repertuarze sąsiadują ze sobą: artystyczne arcydzieło „Portret kobiety w ogniu" Céline Sciammy, „Proxima" Alice Winocour z Evą Green w roli wyjątkowej astronautki oraz superbohaterka „Wonder Woman" ze zjawiskową Gal Gadot w reżyserii Patty Jenkins. Tego dnia wyświetlamy filmy o wzmacnianiu pozycji kobiet i dziewczyn, reżyserowane przez kobiety, o kobietach i z kobietami w rolach głównych. W ten sposób festiwal realizuje 5. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Równość płci.


Szczegółowy repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów  - na stronie www.kinoletnie.pl


Zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy :-)


Noclegi w Sopocie - są tutaj


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim
- są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj


Kino letnie Sopot 2021 - zapraszamy na molo!