Kino letnie w Sopocie na molo 2023

  • termin : 01 Lipca 2023 - 31 Sierpnia 2023
  • godzina : 22.00 (lipiec), 21.30 (sierpień)
  • miasto : Sopot
  • ulica : Powstańców Warszawy
  • www : http://kinoletnie.pl
logo
A A

Kolejna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2023, w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Już piętnasty rok z rzędu letnie stolice Polski, zapraszają Kino letnie Sopot molona wieczorne spotkania z najlepszym polskim i światowym kinem.  Na widzów letniego kina czekają  plenerowe sale gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).


Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Zapraszamy do najwygodniejszego kina w Polsce. Rozsiądźcie się na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie :-)


Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.


🎥  SOPOT FILM FESTIVAL 3 - 11 czerwca 2023 - jest tutaj
🎥  FESTIWAL FILMOWY w GDYNI - 18-23 września 2023 - jest tutaj


PROGRAM KINA LETNIEGO W SOPOCIE 2023:


Filmowe dni tematyczne:


Poniedziałki: Kino Familijne
Wtorki:  Świat Cię potrzebuje
Środy: 100 lat Warner Bros
Czwartki: We Love Cinema
Piątki: Storytel - kino w związku z literaturą
Soboty: Jest akcja!
Niedziele: Kobieta z kamerą


Poniedziałki: Kino Familijne
Każdy tydzień wakacji będą rozpoczynać filmy familijne, na które zapraszamy całe rodziny. W repertuarze propozycje, które zachwycą Wasze dzieci, znajomych i przyjaciół, a także pozwolą poczuć prawdziwą wspólnotę. Podczas familijnych poniedziałków na ekranie m.in.: „Skarb Mikołajka" oraz „Szczęście Mikołajka", czyli animacja opowiadająca o powstaniu jednej z najbardziej znanych postaci na świecie, ożywiająca opowiastki René Goscinnego i rysunki Jean-Jacquesa Sempègo; „Jak wytresować smoka 3" - nominowana do Oscara trzecia część jednej z najpopularniejszych animacji na świecie, a także rodzima produkcja familijna - komedia przygodowa „Detektyw Bruno" z Piotrem Głowackim i Karoliną Gruszką w rolach głównych.


Domek Nad Pawim Jeziorem - w przyjaźni z naturąDomek nad jeziorem Poganice


Wtorki: Świat Cię potrzebuje
Na ekranach kinowych w Sopocie, Zakopanem i Giżycku pojawi się filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Filmy prezentowane tego dnia zostały wybrane w plebiscycie przez samych widzów festiwalu. Są wśród nich: obsypany Oscarami „Green Book" z Viggo Mortensenem i Mahershalą Alim w roli osobliwych współpracowników, którzy pokonując kolejne przeciwności losu, pomimo ogromnych różnic, odkrywają wielką przyjaźń; „IO" czyli wyjątkowa, nagrodzona na wielu festiwalach i nominowana do Oscara, ekologiczna odezwa Jerzego Skolimowskiego, a także „Słoń", czyli romans LGBTQ+ osadzony w przepięknych polskich Pieninach i „Pimi z Krainy Tygrysów" z udziałem ubiegłorocznej laureatki Diamentowego Klapsa Filmowego – Mai Ostaszewskiej. W tym dniu festiwal wspólnie z Bankiem BNP Paribas promuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTŚrody: 100 lat Warner Bros.
We środy, we wszystkich festiwalowych lokalizacjach, będziemy świętować 100-lecie jednego z największych studiów hollywoodzkich na świecie. Legendarne Warner Bros., założone w USA przez polskich imigrantów, stworzyło najbardziej znane i uwielbiane filmy, wytyczając kierunki światowej kinematografii. Wykreowało takie niezapomniane postacie, jak: Harry Potter, Królik Bugs i Brudny Harry, czy słynną trylogię „Władcy Pierścieni" z hobbitem Frodo na czele. Obecnie, razem z TVN, który jest częścią jednej grupy medialnej – Warner Bros. Discovery. Środowe filmy zostały wyselekcjonowane z myślą o wszystkich pokoleniach widzów. W repertuarze m.in.: kultowa „Casablanca"; otwierający nową erę efektów specjalnych w kinie „Matrix"; zwariowana komedia „Kac Vegas" czy jeden z najbardziej nagrodzonych i docenionych filmów w historii kina „Incepcja" z rewelacyjnym Leonardo di Caprio.


Czwartki: We Love Cinema
W każdy czwartek wakacji widzowie festiwalu będą mogli zobaczyć specjalnie wyselekcjonowane filmy, które zdobyły uznanie i nagrody na największych światowych festiwalach filmowych. W repertuarze m.in. nagrodzony Złotym Globem najnowszy film Stevena Spielberga „Fabelmanowie", w którym reżyser w wyjątkowy sposób opowiada o swoim dzieciństwie; zwariowana komedia „W trójkącie" - wielowarstwowa satyra społeczna uhonorowana Złotą Palmą na festiwalu w Cannes 2022; nagrodzony na wspieranym przez BNP Paribas festiwalu filmowym w Rzymie, wyjątkowo letni film François Ozona „Lato '85" oraz „Najgorszy człowiek na świecie" – doceniona wieloma nagrodami komedia romantyczna.


Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą
Tego dnia na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: klasyka światowego kina, jeden z najlepszych filmów wszechczasów „Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli na podstawie powieści Maria Puzo; „Małe kobietki" Louisy May Alcott przeniesione na wielki ekran przez Gretę Gerwig z plejadą hollywoodzkich gwiazd nowego pokolenia oraz sensacja 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodzony Srebrnym Lwem „Filip", zrealizowany na podstawie kultowej powieści Leopolda Tyrmanda ze zjawiskowym Erykiem Kulmem jr., czy „Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta z Lady Gagą i Adamem Driverem.


Soboty: Jest akcja!
W soboty na festiwalu królują filmy rozrywkowe. W repertuarze najnowszy film Guya Ritchiego RoboExpo Sopot„Gra fortuny"; urocza komedia „Yesterday" z Lili James i Himeshem Patelem, a także... Edem Sheeranem, rozgrywająca się w świecie, w którym nikt nie zna Beatlesów! Na ekranie pojawią się również Jennifer Lopez jako panna młoda w totalnie „Wystrzałowym Weselu" oraz Keanu Reeves, który po raz kolejny zawalczy z Gildią w widowiskowym finale serii „John Wick 4". Trzy godziny popisów kaskaderskich, wybuchów i samochodów pędzących w centrach światowych metropolii... Będzie się działo!


Niedziele: Kobieta z kamerą
Filmowy tydzień zamykamy wspólnie z Bankiem BNP Paribas produkcjami zwracającymi uwagę na wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery. W repertuarze m.in. „Zakochana Anais" w reżyserii Charline Bourgeois-Tacquet - pełna życia historia miłości, fascynacji i pożądania; „Kłamstewko" Lulu Wang z Awkwafiną w roli wnuczki, która stara się odnaleźć w swojej osobliwej rodzinie przygotowującej ślub kuzyna tylko po to, by nie mówić babci o jej chorobie oraz „Pięć Diabłów" – zmysłowy i wyjątkowy komediodramat od Léi Mysius.


Kolejowy Odjazd SOPOT


Kino z widokiem na zachód słońca
Festiwalowe kina, zlokalizowane w ulubionych wakacyjnych kurortach – nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – będą otwarte i dostępne bezpłatnie przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie filmowe hity są wyświetlane na najdłuższym w Europie drewnianym Molo, a w Zakopanem tuż obok Krupówek - na Placu Niepodległości, u podnóża Tatr z widokiem na Giewont. 


Szczegółowy repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów  - na stronie www.kinoletnie.pl


Zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy :-) 


Noclegi w Sopocie - są tutaj


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim
- są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj


  Top Of The Top Sopot Festival - jest tutaj


Kino letnie Sopot 2023 - zapraszamy na molo!