Kino letnie w Sopocie na molo 2022

  • termin : 01 Lipca 2022 - 31 Sierpnia 2022
  • godzina : 22.00 (lipiec), 21.30 (sierpień)
  • miasto : Sopot
  • ulica : Powstańców Warszawy
  • www : http://kinoletnie.pl
logo
A A

Kolejna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2022, w plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.


Już piętnasty rok z rzędu letnie stolice Polski, zapraszają Kino letnie Sopot molona wieczorne spotkania z najlepszym polskim i światowym kinem.  Na widzów letniego kina czekają  plenerowe sale gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).


Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Zapraszamy do najwygodniejszego kina w Polsce. Rozsiądźcie się na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie :-)


Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.


🎥  SOPOT FILM FESTIVAL 4-12 czerwca 2022 - jest tutaj
🎥  FESTIWAL FILMOWY w GDYNI - 12-17 września 2022 - jest tutaj


PROGRAM KINA LETNIEGO W SOPOCIE:


Wakacje nad morzem w SopocieFilmowe dni tematyczne:


Poniedziałki "We Are Tennis"
Wtorki  "Świat Cię potrzebuje
Środy „Made In Poland"
Czwartki "Oscary"
Piątki "Storytel - kino w związku z literaturą"
Soboty: "Jest akcja!"
Niedziele: "Kobieta z kamerą" 


Poniedziałki: We Are Tennis
Każdy tydzień wakacji rozpoczną filmy, których akcja rozgrywa się... na kortach. To nawiązanie do działań Banku BNP Paribas pod hasłem "Tenis to my", polegających na wspieraniu rozwoju tej dyscypliny sportowej na wszystkich poziomach. Wśród starannie wybranych tytułów zobaczymy m.in. film „King Richard. Zwycięska rodzina" z najlepszą w karierze kreacją Willa Smitha, „Wimbledon", czyli uroczą komedię twórców „To właśnie miłość" rozgrywającą się na słynnych kortach w Londynie z magnetyzującą Kirsten Dunst oraz porywający „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem".


Domek Nad Pawim Jeziorem - w przyjaźni z naturąDomek nad jeziorem Poganice


Wtorki: Świat Cię potrzebuje
Na ekranie pojawi się filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Ten wyjątkowy dzień tematyczny zacznie się od wzruszającego do łez „Cudownego chłopaka". Będzie można też obejrzeć najnowszą, dodającą otuchy produkcję w reżyserii Mike'a Millsa – „C'mon C'mon" o niespotykanej relacji dziennikarza radiowego z siostrzeńcem, a także kultowy „Terminal" z zapadającą w pamięci kreacją Toma Hanksa. Nie zabraknie też polskiego akcentu – „Ostatni komers" to świeża przypowieść o nastolatkach próbujących odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości. W tym dniu festiwal wspólnie z Bankiem BNP Paribas promuje wartości 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Środy: Made In PolandWypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT
W środy wraca jeden z ulubionych dni tematycznych w historii Festiwalu pod patronatem telewizji TVN i Player – prezentacja panoramy rodzimego kina, które już na dobre przyzwyczaiło nas do swojej światowej jakości. W repertuarze m.in.: obsypane nagrodami „Wszystkie nasze strachy", „7 uczuć" z plejadą gwiazd polskiego kina, „Mistrz" z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz „Żeby nie było śladów" ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego - Roberta Więckiewicza.


Czwartki: Oscary
Jak co roku na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach zapraszamy na specjalny cykl produkcji oscarowych. Do zobaczenia na wielkim ekranie m.in.: rozśpiewana opowieść o liderze grupy Queen, Freddiem Mercurym – „Bohemian Rhapsody", jeden z najbardziej utytuowanych filmów europejskich „Na rauszu", nostalgiczna „Licorice Pizza" i bardzo wartościowa propozycja - nie tylko dla najmłodszych - „W głowie się nie mieści".


Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą
Na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Wyspa tajemnic" z rewelacyjnym jak zawsze Leonardo DiCaprio, młodzieżowy film o zombie „Wiecznie żywy", pełen wyrazistych kreacji aktorskich „Dom Gucci" z głośną rolą Lady Gagi i wielokrotnie nagradzany „Prestiż" Christiophera Nolana z Hugh Jackmanem i Christianem Bale'em w rolach rywalizujących ze sobą magików.


Soboty: Jest akcja!
W soboty na festiwalu królują filmy rozrywkowe. Wielkie kino z Hollywood, czyli adaptacja kultowej japońskiej animacji ze Scarlett Johansson „Ghost In The Shell" oraz najnowsza wersja „Batmana" z Robertem Pattinsonem i Zoë Kravitz. Do tego aż dwa filmy z Nicolasem Cage'em: „Świnia", w którym aktor wciela się w zbieracza trufli oraz „Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w którym gra... samego siebie. Będzie się działo!


Niedziele: Kobieta z kamerą
Filmowy tydzień zamykamy wspólnie z Bankiem BNP Paribas produkcjami zwracającymi uwagę na wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery. W repertuarze sąsiadują ze sobą: artystyczne arcydzieło „Mała mama" w reżyserii Céline Sciammy, „Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej z wielokrotnie nagradzaną kreacją Mai Ostaszewskiej oraz film oparty na autobiografii Amosa Oza „Opowieści o miłości i mroku" z Natalie Portman, debiutującej również w rKolejowy Odjazd SOPOToli reżyserki.


Kino z widokiem na zachód słońca
Festiwalowe kina, zlokalizowane w ulubionych wakacyjnych kurortach – nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – będą otwarte i dostępne bezpłatnie przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie filmowe hity są wyświetlane na najdłuższym w Europie drewnianym Molo, a w Zakopanem tuż obok Krupówek - na Placu Niepodległości, u podnóża Tatr z widokiem na Giewont. 


Szczegółowy repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów  - na stronie www.kinoletnie.pl


Zapraszamy na najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy :-) 


Noclegi w Sopocie - są tutaj


★ Atrakcje turystyczne Sopotu - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim
- są tutaj
★ Najciekawsze imprezy w pomorskim - są tutaj   
Top Of The Top Sopot Festival
- jest tutaj


Kino letnie Sopot 2022 - zapraszamy na molo!