Orszak Trzech Króli Gdynia 2019

  • termin : 06 Stycznia 2019
  • godzina : 12.00
  • miasto : Gdynia
logo
A A

6 stycznia 2019 roku, w Święto Trzech Króli, ulicami przemaszeruje Orszak w gdyńskiej magicznej scenerii.

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Fabułę podzielono na kilka kluczowych scen.


Organizatorem wydarzenia jest Franciszkański Sekretariat Misyjny przy współudziale innych podmiotów (m.in. Fundacji Samarytanie) oraz przy wsparciu miasta.


Przemarsz zainicjuje o godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.
O godz. 12.15 orszak podąży ul. Armii Krajowej. Po drodze przedstawiane będą scenki biblijne, grać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, a na koniec odbędą się jasełka i słodkie niespodzianki dla uczestników.
O godz. 12.25 zebrani obejrzą scenę „U Heroda”, która odbędzie się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Świętojańskiej.
Stałym elementem jest stacja „Karczma” planowana o godz. 12.45 przy ul. Świętojańskiej 83 (vis a vis restauracji Polonia)
Najwięcej emocji towarzyszy misterium „Walka dobra ze złem”. O godz. 12.55 u zbiegu ulicy Świętojańskiej i al. Marsz. Piłsudskiego rozegra się decydujący moment.
Ostatnim elementem widowiska sięgającego tradycjami do średniowiecznego dramatu religijno-biblijnego jest planowana o godz. 13.30 scenka  „Pokłon Trzech Króli”.

Atmosfera święta sprzyja szczodrości. Finałowi wydarzenia będzie towarzyszyła, tak jak w latach ubiegłych, kwesta na Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.
Radosnej wędrówce z domu do domu towarzyszyła tradycja obdarowywania kolędujących dzieci rogalami „Szczodrakami”. Także i ten zwyczaj znajdzie swoje odzwierciedlenie w radosnym finale wydarzenia. Uczestników wydarzenia czeka słodki poczęstunek. Wypiek słodkich specjałów wsparły piekarnie: Piotr Gotowała, „Sezamka”, Przyjaciel Piekarz oraz Wenta.
Będą też jasełka i konkursy ze słodkimi nagrodami.


Pogoda będzie w miarę sprzyjająca. Powinno obyć się bez opadów, temperatura powietrza bedzie oscylować wokół zera stopni Celsjusza. Ze względu na lekkie podmuchy wiatru warto ubrać się cieplej.


Orszak 3 Króli Gdynia 2020 - zapraszamy!

Orszak 3 Króli w Gdańsku - jest tutaj